Ilustračná snímka. Zdroj: Reuters

Poradca VW definitívne končí s dieselmi v USA

Foto: Reuters

24.11. 2016 9:00 Volkswagen plánoval dočasne ukončiť predaj dieselov v USA, po čase sa k nim mienil vrátiť. Situácia sa zmenila a diesely značky VW z amerických showroomov definitívne zmiznú.

Nemecká automobilka Volkswagen sa definitívne rozhodla skončiť s predajom dieselových áut v USA a namiesto toho sa zameria na športovo-úžitkové vozidlá (SUV) a autá na elektrický pohon. Zmena je súčasťou novej stratégie hlavnej značky VW na trhoch Amerík po tom, ako firmu na týchto trhoch vážne poškodil škandál so zavádzaním pri emisných testoch. Informovala o tom agentúra Reuters, ktorá sa odvolala na rozhovor šéfa značky VW Herberta Diessa pre denník Handelsblatt.

Rozhodnutie je v rozpore s pôvodnými plánmi Volkswagenu, podľa ktorých sa firma ku kedysi populárnej technológii chcela vrátiť neskôr, keď sa rozruch okolo emisií upokojí. Nakoniec sa ale automobilka rozhodla, že s predajom dieselových áut v USA skončí. Tieto vozidlá sa pritom podieľali na predaji značky VW v Spojených štátoch zhruba 25 percentami.

„V tejto chvíli počítame s tým, že nové vozidlá na naftový pohon v USA už ponúkať nebudeme,“ povedal Diess v rozhovore pre Handelsblatt. Namiesto toho bude spoločnosť viac investovať do zvýšenia počtu modelov SUV a do elektromobilov. Počet modelov SUV by sa mal do roku 2020 zvýšiť z terajších dvoch na 19 a čo sa týka áut na elektrický pohon, od roku 2025 by ich VW chcel ročne predávať okolo milióna.

(TASR)

Zdroj: TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia