Dobre si naplánujte cestu

Ilustračná foto.
Zdroj: Pexels

Potenciálnych záujemcov môže odrádzať práve plánovanie trasy. Aj tu je riešenie. Niektorí poskytovatelia obytných domov vám vedia poradiť niekoľko ciest, na ktoré sa môžete vybrať. Je dobré si vopred zistiť prevádzku a vybavenosť kempov, v ktorých by ste chceli prespať.

Môže sa vám totiž stať, že bude kemp zatvorený, alebo nemusí poskytovať tie služby, ktoré budete potrebovať. V top sezóne sa môže dokonca stať aj to, že nebude mať voľné miesto, ktoré ste si vyhliadli. To však často zistíte až na mieste.

Kempy na Slovensku sú rôzne. Viete nájsť menej vybavené, vhodné len na stanovačku, bez možnosti pripojenia na vodu a elektriku, alebo bez možnosti vypustenia špinavej vody z karavanu do kanalizácie.

Anketa: Láka vás možnosť dovolenky v karavane?

Existuje však aj niekoľko kempov, ktoré poskytujú komfort a okrem praktických vecí uvedených vyššie, tam nájdete napríklad bazény, spoločenské priestory, wifi pripojenie, zázemie pre deti a iné.

Ilustračná foto.
Zdroj: Pexels

Výborné hodnotenia od zákazníkov má napríklad Autokemp Rudava Malé Leváre v okrese Malacky, alebo Letovisko Kurinec v okrese Rimavská Sobota. Aj keď je Slovensko malá krajina, na výber máme niekoľko dobrých kempov.

Dovolenkári sa tiež často vyberajú do susednej Českej republiky, ale aj do Chorvátska, Slovinska, Rakúska, Talianska alebo Maďarska. Ak chcete zažiť zblíženie so svojou rodinou alebo kamarátmi v objatí prírody, dovolenka na kolesách vám na to prinesie ideálnu príležitosť.

Mohlo by vás zaujímať: