Čas strávený v obytnom dome na kolesách ešte pred pár rokmi nebol tak atraktívny, ako je tomu dnes. Na trhu nájdeme množstvo firiem, od ktorých si karavan môžete požičať. Ceny sa pohybujú počas hlavnej sezóny od 50 do 200 eur, v závislosti od veľkosti a typu vozidla.

Zisťovali sme pre vás, ako sú na tom prenajímatelia s vyťaženosťou na tento rok, v telefonickom rozhovore sme sa pýtali zástupcov portálov campy.sk, pozicajsikaravan.sk, campiri.com, prenajomkaravanov.sk a karavan365.sk.

Náš tip: Vypočujte si podcast o dovolenke v obytnom vozidle

Ak by ste čakali, že záujem, ktorý sa zvýšil počas obdobia korony, opadol, ste na omyle. Každý oslovený portál konštatuje, že dopyt je aj tento rok vyšší a väčšina z nich má už obsadenú celú letnú sezónu. Nejde ale iba o letnú sezónu, záujem je o prenájom počas celého roka.

Ľudia chcú byť viac v prírode.
Pavol Cibulka, karavan365

Ľudí láka dobrodružstvo a sloboda, ktoré dovolenka v karavane prináša. Vo všeobecnosti platí, že čím je vozidlo väčšie a lepšie vybavené, tým komfortnejšie pre pasažierov je. No tento komfort sa môže zmeniť na ceste na problém, keďže manévrovanie počas jazdy je s väčším vozidlom o čosi komplikovanejšie. Takže si rozmyslite vopred, akú cestu chcete absolvovať a aký typ bude pre vás lepší.

Ilustračná foto.
Zdroj: Pexels

"Vďaka tomu, že máme v ponuke už 600 karavanov všetkých typov, ide skutočne o mix campervanov, polointegrálov a alkovní. Tomu odpovedá i cenové rozpätie, kedy sú ceny prenájmov od 50 eur do 180 eur. Medzi záujemcov patria ako rodiny s deťmi, tak aj páry, mladšie ročníky, či seniornejší dobrodruhovia." uviedol Lukáš Janoušek, CEO Campiri.