Poradca Vodiči v Bratislave, pozor na opravy Mosta SNP, začínajú dnes!

3.7. 2017 14:00 Mesto si na opravu vyčlenilo až dva mesiace, ukončenie prác očakáva až koncom augusta.

Most by mal byť počas celej opravy prejazdný, pričom doprava vraj bude obmedzená iba čiastočne.

 
Vodiči v Bratislave, pozor na opravy Mosta SNP, začínajú dnes!
 Autor: Bratislava

Táto oprava bola samozrejme avizovaná a súvisí so sondážou, ktorá už prebehla a aj podľa našich skúseností je naozaj potrebná. Stačí absolvovať jednu jazdu smerom do Petržalky v pravom jazdnom pruhu a akékoľvek pochybnosti sa vytratia. Oprava bude v dvoch etapách. V rámci prvej etapy sa bude opravovať vozovka na vonkajších jazdných pruhoch obidvoch jazdných pásov.

Druhá etapa je zameraná na opravu vozovky na vnútorných jazdných pruhoch obidvoch jazdných pásov. Práce na moste sú navrhnuté tak, aby sa rešpektovali základné požiadavky pre zaťaženie mosta. Konštrukcia mosta totiž musí byť zaťažovaná symetricky, aby sa most neporušil. Podľa dostupných informácii sa práce sa budú vykonávať aj cez víkendy a sviatky, aby sa zbytočne nezdržiavali.

Nám je ľúto iba to, že vďaka mnohým bezohľadným vodičom, ktorých vidíme na cestách aj bez dopravných obmedzení spôsobovať zdržania, akékoľvek obmedzenia na tak dôležitej ceste cez Dunaj budú naozaj výrazné. Často by pritom stačilo dodržiavať pravidlo zipsovania a najmä myslieť na to, že všetci sa potrebujeme dostať na druhú stranu rovnako a bez zbytočných zdržaní.

Zdroj: andrej ježo
Diskusia  ()

Video

Diskusia