zeleznicné priecestie, Jarovce, nehoda, Tomáš Maštalír, v nemocnici na Mickiewicovej ulici.

Poradca Uviaznuté auto na železničnom priecestí: Čo robiť, ak sa ocitnete v tejto nebezpečnej situácii?

Foto: Zemiar J Joslavchaela

25.6. 10:30 Hoci závory netvoria žiadnu neprekonateľnú prekážku, mnohí vodiči si namiesto ich jednoduchého zdvihnutia či prelomenia nechajú zničiť svoje auto. A nejeden človek týmto spôsobom pod rozbehnutým rušňom zahynul.

Na križovatkách ciest a koľajníc každoročne vyhasne množstvo životov. Veľakrát úplne zbytočne. Smrteľné nehody sa často stávajú aj na priecestiach vybavených automatickými závorami a svetelnou signalizáciou, keďže niektorí šoféri blikajúcu červenú sprevádzanú akustickou výstrahou jednoducho ignorujú. Za ušetrené sekundy či minúty sú ochotní riskovať svoje vozidlo a najmä vlastný život.

Takto dnes ráno dopadlo luxusné Audi A8 na okraji Nitry.
Takto dnes ráno dopadlo luxusné Audi A8 na okraji Nitry.
Zdroj: Facebook (HaZZ)

Takýchto prípadov poznáme neúrekom. Stávajú sa prakticky na dennej báze, aj na Slovensku. Najčerstvejší incident sa odohral len dnes ráno pri Nitre. Studňa internetu obsahuje veľa videí, na ktorých vidieť vodičov snažiacich sa prejsť koľajiskom na poslednú chvíľu. Mnohí to pritom nestihnú. Fyzické zábrany im padnú pred očami a oni následne čakajú na prichádzajúci vlak, akoby boli chytení do neprekonateľnej pasce.

Uviaznuté auto na železničnom priecestí je problém, najmä ak odmieta poslúchať a vlak sa blíži. Šofér niekedy nemá na výber. Zostáva mu len utiecť a rátať s tým, že svoje vozidlo už v jednom kuse neuvidí. No mnohokrát je riešenie úplne jednoduché. Čo teda robiť, ak sa ocitnete v tejto nebezpečnej situácii? Krok po kroku to rozoberáme na nasledujúcich stránkach.

Diskusia  ()

Video

Diskusia