Školský rok sa pomaly ale isto chýli ku koncu a to znamená, že sa blíži čas dovoleniek. Jednou z možností, ako môže vodič ušetriť, je zmeniť štýl jazdy. Inými slovami, jazdiť úsporne.

Potrebujete v meste auto?

Zdroj: Roman Hanc

Naša prvá rada vyznieva pomerne triviálne. Pravdou však je to, že pri jazde po meste s množstvom semaforov a kolónami spotreba stúpa. A potom tu máme chronický problém všetkých väčších či menších miest. Hľadanie parkovacieho miesta čoraz viac pripomína detektívku, nehovoriac o poplatkoch. Ak je to možné, zvážte alternatívny spôsob dopravy.

Existujú aj iné možnosti než dusná atmosféra v preplnených autobusoch či električkách. Čoraz väčšej obľube sa tešia bicykle, i keď dýchať exhaláty nie je práve najzdravšie. Treťou možnosťou sú skútre, ktorých popularita neustále rastie. Moderné skútre sú cenovo dostupné, rýchle a hľadanie parkovacieho miesta sa výrazne zjednoduší. Ak sa predsa rozhodnete pre klimatizované pohodlie kabíny auta, snažte sa aspoň v rámci možností zvoliť vhodnú trasu a čas, aby ste sa vyhli najhoršej dopravnej špičke.