Európske autá sú v Spojených štátoch dlho vnímané ako symbol luxusu a sofistikovanosti. Často sa spájajú s vysokou kvalitou spracovania, výnimočným dizajnom a pokročilou technológiou. Mnoho Američanov považuje európske autá za symbol statusu a ich osobného vkusu a štýlu.

Vnímanie európskych áut v Spojených štátoch však nie je len pozitívne. Niektorí tamojší motoristi považujú európske autá za drahé a náročné na údržbu. Diely a opravy pre európske autá sú v zámorí omnoho drahšie ako porovnateľné autá domácej alebo ázijskéj výroby. No v tomto rebríčku sa pozrieme na európske modely, ktoré samotní Američania vnímajú ako spoľahlivé. Rebríček zostavil americký web Hotcars.

Volkswagen Arteon

VW Arteon
Zdroj: Volkswagen

Nenechajte si ujsť galériu k článku

Za prémiovku je v Spojených štátoch považovaný aj Volkswagen Arteon. Na tamojšom trhu je k dispozícii jediná pohonná jednotka: 2,0-litrové benzínové TSI s výkonom 224 kW (305 koní) a krútiacim momentom 400 Nm. Spojený je so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG, ktorá prenáša výkon na všetky 4 kolesá. Podľa amerického Consumer Reports má Arteon priemernú spoľahlivosť.