ikona

Poradca Najspoľahlivejšie autá pre rodinu: Koľko stoja?

Foto: Autobazar.SK

11.9. 2018 8:15 Britský magazín What Car? na základe ankety zostavil rebríček automobilov podľa spoľahlivosti. Víťaza rebríčka by ešte pred pár rokmi nikto ani netipoval. Nuž, zdá sa, že časy sa menia.

Nájsť dobrý, spoľahlivý a cenovo dostupný automobil pre rodinu sa niekedy rovná hotovej alchýmii. Aj preto sa nikdy nečudujeme tomu, ak človek výberom automobilu strávi i niekoľko týždňov. Namiešanie tých správnych ingrediencií potrebných pre každodenný život môže chvíľu trvať.

Z ankety magazínu What Car? vzišiel prekvapivý víťaz
Z ankety magazínu What Car? vzišiel prekvapivý víťaz
Zdroj: Autobazar.SK

Na slovenskom trhu úlohu rodinného vozidla najčastejšie plnia kompaktné hatchbacky, prípadne ich kombi deriváty. Vo všeobecnosti ide ešte stále o najsilnejší segment trhu aj z pohľadu predajcov. Tieto automobily totiž spájajú rozumné rozmery s relatívne priestrannou kabínou, dobrými jazdnými vlastnosťami a energeticky efektívnou jazdou.

Ešte pred pár rokmi by množstvo konzervatívnych vodičov siahalo najmä po nemeckých či francúzskych kompaktoch. Dnes už je však situácia zjavne odlišná, prinajmenšom čo sa spoľahlivosti týka. Ľudia už vďaka nej prišli na chuť japonským, ba najnovšie i kórejským automobilom.


Kompletné poradie i inzeráty nájdete v galérii


Magazín What Car? sa dotazníkom pýtal 18 000 vodičov na skúsenosti s ich automobilom. Celkovo tak dostali pomerne detailné informácie o 159 modeloch a 31 rôznych značkách. Anketa sa pritom netýkala najhorúcejších noviniek či nedávno nastupujúcich generácií. Briti chceli mať istotu, že majitelia s autami naozaj majú skúsenosť a tak dostanú relevantné informácie.

My sme výsledky ankety magazínu What Car? spojili s databázou portálu Autobazar.SK, aby sme zistili, za koľko možno jednotlivé modely kúpiť a čo v skutočnosti ponúkajú. Treba podotknúť, že niektoré automobily sú v poradí dvojmo, pretože prieskum rozlišoval ich vznetové a zážihové varianty. Iné sú v ňom bez ohľadu na tieto rozdiely. Víťaz porovnania je poriadne prekvapivý, stavíme sa, že väčšina z vás by ho na prvú pozíciu ešte pred pár rokmi neumiestnila ani náhodou. Časy sa však menia.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia