Dacia Sandero

Poradca TOP 15 najspoľahlivejších jazdeniek: Kúpte si jednu z nich a zabudnete, že existujú servisy

Foto: Auto Bild

26.5. 10:00 Po prehľade najmenej spoľahlivých jazdeniek server Carwow zverejnil aj rebríček pätnástich najspoľahlivejších. Do ktorých sa oplatí investovať?

Ani nie pred týždňom sme písali o rebríčku 15-tich najmenej spoľahlivých modelov, ktorý priniesol britský server Carwow v spolupráci so spoločnosťou Warrantywise, ktorá poskytuje predĺženú záruku na automobily. Poradie bolo zostavené na základe koeficientu, ktorý sa vypočítal ako násobok pravdepodobnosti poruchy konkrétneho vozidla a priemeru ceny potrebného servisného úkonu. 

V poradí sa teda môže stať, že lepšie umiestnenie dosiahlo auto, ktoré je síce drahšie na opravu, no pravdepodobnosť chyby je nižšia, než v prípade lacnejšieho. Takto dokázal Carwow identifikovať 15 automobilov, ktoré sú výnimočne spoľahlivé, vďaka čomu by nemali nadmerne finančne zaťažovať váš rozpočet. 

Štatistika vychádza z údajov zozbieraných za ostatné desaťročie, spravidla sa však netýka najnovších generácií automobilov. Napríklad v prípade Toyoty RAV4, ktorá v rebríčku nechýba, sa tu hovorí iba o verzii, ktorú dnes zoženiete už iba ako jazdenku. Prekvapilo vás finálne poradie a obsadenie v ňom? Ktoré auto je tam podľa vás navyše a, naopak, ktoré tam chýba?

Video

Diskusia