Test nosičov na bicykle.

Poradca Test nosičov na bicykle: Nemusíte kupovať najdrahší model, aj nižšia cena vie zaručiť kvalitu

Foto: Auto Bild

2.6. 11:30 Tento rok bude na dovolenku veľa ľudí cestovať autom. K tomu často patrí i prevážanie bicyklov. Ktorý nosič túto úlohu zvládne najlepšie?

Je tu jún, leto sa nezadržateľne blíži a mnohí z nás už po miernom ústupe pandémie začínajú myslieť aj na to, kde si cez leto vyvetrajú hlavu. Ideálny relax pre veľa ľudí predstavuje aktívne strávená dovolenka, napríklad na bicykli. Ako ho však dopraviť z domova do destinácie, kde si ho naplno užijete? Odpoveďou sú nosiče na bicykle.

Nemecký Auto Bild testoval sedem nosičov na bicykle, ktoré sa inštalujú na ťažné zariadenie. Prioritne sa venoval nosičom “na guľu”, lebo ich považuje za praktickejšie a lepšie riešenie, než nosiče na strechu. Je ku nim lepší prístup, čo znamená jednoduchšiu manipuláciu s bicyklami, zároveň je ich náklad lepšie chránený a menej deformuje aerodynamiku vozidla. A navyše, ak si bicykle zavesíte na ťažné, na streche vám ešte zostane priestor pre truhlu na batožinu.

Anketa
Aký nosič na bicykle by ste uprednostnili?
  • 14%
  • 86%

 Kolegovia z nemeckého Auto Bildu testovali sedem nosičov. Medzi základné kritériá výberu tu patrila možnosť naložiť dva bicykle a nosnosť aspoň 60 kg. V teste sa ukázalo, že aj lacnejšie nosiče vedia splniť svoju funkciu, no majú i svoje nevýhody. Kto chce najlepšie riešenie bez kompromisov, musí si priplatiť. My sme sa pre každý model snažili nájsť slovenskú cenu, no niektoré tu nekúpite. Pri nich sme vychádzali  z ceny na serveri eBay, odtiaľ si takýto nosič môže objednať ktokoľvek aj na Slovensku.

Video

Diskusia