Ružové vodičské preukazy vydávané od vzniku SR do apríla 2004 platia do konca roka 2023. Skončila sa tak ich neobmedzená platnosť. Polícia bude verejnosť na zmenu priebežne upozorňovať v dostatočnom predstihu. O výmenu môžu ich držitelia požiadať aj v súčasnosti.

O nový vodičský preukaz možno požiadať na ktoromkoľvek oddelení dokladov. „Žiadateľ je povinný predložiť vodičský preukaz, o ktorého výmenu žiada," upozornila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Starý vodičský preukaz treba odovzdať na pracovisku Policajného zboru, kde občan požiadal o nový, a to najneskôr v čase vydania nového dokladu.

Anketa: Týka sa výmena vodičských preukazov aj vás?

„Žiadosť o výmenu vodičského preukazu do 30 dní je spoplatnená správnym poplatkom 6,50 eura," pripomenula Bárdyová. Na výslovnú žiadosť poplatníka je možné vyhotoviť vodičský preukaz urýchlene do dvoch pracovných dní. Aký poplatok zaplatíte, ak chcete vodičák urýchlene? Dozviete sa »TU«

Počet vodičských preukazov vydávaných od 1. januára 1993 do 30. apríla 2004 na Slovensku predstavuje podľa hovorkyne približne 380 000 kusov.

Mohlo by vás zaujímať: