Poradca Šokujúce video: Vtipný štart, smutný koniec

Foto: Youtube

26.7. 2017 16:45 Každému vodičovi so zdravým pudom sebazáchovy je jasné, že telefón za volant nepatrí a písanie SMS obzvlášť. Rovnako ako alkohol či drogy. Stačí chvíľka nepozornosti a tragédia je na svete.

Pozná to asi každý vodič. Vozidlo pred nim alebo vo vedľajšom pruhu raz zrýchli, potom zas spomalí, prípadne lieta zľava doprava. V tom lepšom prípade len v jednom jazdnom pruhu. Na 99 percent ide o vodiča, ktorý sa zaoberá svojím telefónom. Nehovoríme však o telefonovaní, ktoré bolo svojho času považované za smrtonosnú činnosť, keďže ľudia šoférovali len „na autopilota“.

V posledných rokoch je však na vzostupe oveľa nebezpečnejší neduh: písanie SMS správ a selfie za volantom. Presne na tento typ šoférskych hriechov sa zamerala vláda juhoafrickej provincie Západné Kapsko vo svojom šokujúco drsnom videu. Stručne, jasne, výstižne, bez akéhokoľvek „bububu“.

Video jasne dokazuje, prečo je písanie a čítanie správ po alkohole a drogách za volantom najnebezpečnejší zlozvyk. Kým počas telefonovania sa vodič aspoň pozerá von a je schopný aspoň nejak zareagovať, pri čítaní a najmä písaní SMS sú jeho oči uprené úplne inde. O pozornosti ani nehovoriac.

Pokiaľ si uvedomíme, že pri rýchlosti 50 km/h prejde vozidlo takmer 14 metrov za každú sekundu, ide o smrtiaci koktail. Pri tejto rýchlosti za štyri sekundy vozidlo prejde dráhu dlhšiu než olympijský bazén. Skúste si stopnúť, koľko sekúnd sa nepozeráte do premávky, keď odomykáte mobil, otvárate SMS, čítate a následne píšete odpoveď.

Zdroj: Soňa Zverková
Diskusia  ()

Video

Diskusia