Poradca Skvelý krok polície: Takto pomôže vodičom

Foto: PZ SR

20.12. 2018 12:01 Policajné prezídium v spolupráci so všetkými ôsmimi krajskými riaditeľstvami pripravilo špeciálnu dopravnú akciu, ktorej cieľom je odmeniť slušných a zodpovedných vodičov.

Počas 11 mesiacov roka 2018 sme zaznamenali 12634 nehôd, pri ktorých zahynulo 208 ľudí. Na Vianoce zostane tak v mnohých rodinách jedna prázdna stolička, pričom nebyť nezmyselných a nezodpovedných ľudských zlyhaní, všetko mohlo byť inak. Slovenská polícia sa preto rozhodla symbolicky oceniť tých, ktorí jazdia rozvážne, myslia na druhých a pravidlá cestnej premávky nie sú pre nich nutným zlom.

Od 20. do 27. decembra budú hliadky dopravnej polície po celom Slovensku odmeňovať tých vodičov, ktorých spôsob jazdy vyhodnotia pozitívne. „Hliadky šťastia“ odmenia vodičov formou žolíka, na ktorý napíšu evidenčné číslo vozidla slušného vodiča. Keďže aj slušní vodiči nie sú neomylní a občas sa im pritrafí menší prehrešok, budú môcť tohto žolíka použiť v prípade, ak spáchajú priestupok, za ktorý môžu podľa zákona o cestnej premávke dostať nielen finančnú pokutu, ale aj napomenutie.

V prípade použitia žolíka tak budú napomenutí a pokute sa vyhnú. Platnosť žolíka je do konca kalendárneho roka 2018. Ide o pilotný projekt zameraný na takýto spôsob odmeňovania slušných vodičov. Polícia preto nevylučuje, že ak prinesie pozitívne výsledky, bude sa k nemu vracať aj v iných častiach roka v budúcnosti.

Zdroj: Soňa Zverková
Diskusia  ()

Video

Diskusia