logo škoda

Poradca ŠKODA vyrobila viac ako pol milióna vozidiel Yeti v kvasinskom závode

Foto: archiv

31.10. 2015 12:08 ŠKODA Yeti je jedným z najobľúbenejších automobilov v kategórii kompaktných SUV.

Tento text je tlačovou správou, ktorá je publikovaná v plnom znení. Redakcia nenesie zodpovednosť za jej obsah.

V závode spoločnosti ŠKODA AUTO v Kvasinách zišiel koncom októbra z linky polmiliónty automobil ŠKODA Yeti. Jubilejným automobilom bola ŠKODA Yeti Monte Carlo vo farbe červená Corrida. ŠKODA Yeti je celosvetovo jedným z najobľúbenejších modelov v kategórii kompaktných SUV.

„Pol milióna vyrobených automobilov ŠKODA Yeti predstavuje ďalší míľnik kvasinského závodu,“ hovorí Michael Oeljeklaus, člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO pre oblasť výroby a logistiky. „Od svojho uvedenia na trh nadchol Yeti zákazníkov ako v Európe, tak na ďalších zahraničných trhoch. Za tento úspech vďačíme predovšetkým zamestnancom v závode Kvasiny. Vďaka svojim technickým schopnostiam, know-how a maximálnemu nasadeniu výrazným spôsobom formujú dobrú povesť závodu. V nasledujúcich rokoch objem výroby v Kvasinách podstatne navýšime a v rámci tohto zvýšenia bude hrať výroba automobilov SUV dôležitú úlohu,“ dodáva Oeljeklaus.

Model Yeti, s ktorým značka ŠKODA v roku 2009 debutovala v segmente kompaktných SUV, sa rýchlo stal jedným z najúspešnejších automobilov svojej triedy.

V roku 2013 bola ŠKODA Yeti kompletne prepracovaná a od tej doby sa vyrába v dvoch individuálnych dizajnových variantoch: ako mestská ŠKODA Yeti v elegantnom prevedení a ako ŠKODA Yeti Outdoor, ladená pre náročnejšiu prevádzku mimo spevnenej komunikácie. Oba varianty bodujú výrazným dizajnom a sviežim interiérom. Okrem toho ponúkajú atraktívne Simply Clever riešenia, maximálnu funkčnosť a rozšírenú kombináciu motorov a prevodoviek.

Oba varianty automobilu Yeti sú k dispozícii s pohonom predných i všetkých kolies. Moderný pohon všetkých kolies dokáže zaujať vynikajúcimi vlastnosťami v prevádzke mimo spevnenej komunikácie a ponúka maximálnu úžitkovú hodnotu v kombinácii s osvedčenými kvalitami automobilov Yeti. Od minulého roka dopĺňa modelovú ponuku športovo ladená verzia ŠKODA Yeti Monte Carlo.

Okrem závodu v Kvasinách schádza ŠKODA Yeti z výrobných liniek aj v Číne a v Rusku. V Číne sa Yeti vyrába v partnerskej spoločnosti Shanghai Volkswagen v predĺženej verzii, určenej špeciálne pre čínsky trh. V Rusku sa toto kompaktné SUV montuje v spolupráci s ruskou automobilkou GAZ Group v závode v Nižnom Novgorode.

Kvasinský závod je jedným z troch domácich výrobných závodov spoločnosti ŠKODA AUTO. Okrem modelu ŠKODA Yeti sa tu v súčasnosti vyrábajú aj modely ŠKODA Superb a Superb Combi. V minulom roku bolo v Kvasinách vyrobených 166 200 automobilov značky ŠKODA.

S aktuálnym počtom takmer 4500 zamestnancov patrí tento závod k najväčším priemyselným zamestnávateľom v Královohradeckom kraji. Kvasinský závod funguje už 81 rokov, automobily značky ŠKODA sa tu vyrábajú od roku 1947. V súčasnosti zažíva závod v Kvasinách najväčšiu modernizáciu a rozšírenie vo svojej histórii.

V nasledujúcich rokoch sa výrobná kapacita závodu navýši až na 280 000 automobilov ročne, pričom sa počíta s vytvorením až 1300 nových pracovných miest. Investícia spoločnosti ŠKODA AUTO do tohto závodu dosiahne sumu zhruba 7 miliárd Kč (cca. 258 mil. eur).

(tlačová správa)

Diskusia  ()

Video

Diskusia