Seat Ateca.

Poradca Prekvapenie v teste najlepších SUV z bazára: 10 spoľahlivých áut so TOP pomerom ceny a výkonu

Foto: Marek Pokrývka

11.6. 11:30 Dlhodobý test na 100 000 kilometrov dokáže auto preveriť naozaj detailne. Najmä, ak ho po ňom kompletne rozoberiete. Čo o obľúbených SUV hovoria skúsenosti AUTO BILDU? Ktoré si kúpiť, aby s ním bol človek spokojný?

Nemecký AUTO BILD vozidlá testuje aj dlhodobo, výnimkou nie sú ani autá, ktoré v redakcii zotrvajú 100 000 kilometrov či dokonca i viac. Výsledné recenzie po tak dlhom spolunažívaní sú preto veľmi cenné. Navyše, každé vozidlo po skončení dlhodobého testu putuje do rúk špecialistovi organizácie DEKRA, ktorý ho rozoberie a do detailu prezrie.

Na základe spomínaných dlhodobých testov potom vznikajú rebríčky automobilov, ktoré AUTO BILD motoristom odporúča, resp. neodporúča. My teraz prinášame pohľad na 10 najlepších SUV, ktoré absolvovali náročnú previerku. Prízvukujeme, že nejde o výber spomedzi všetkých existujúcich športovo-úžitkových automobilov, ale z tých, ktoré AUTO BILD v ostatných rokoch testoval na vzdialenosť 100 000 kilometrov.

Čo sa podpíše na finálnej známke a teda i na konečnom poradí v rebríčku dlhodobých testov? Spoľahlivosť je extrémne dôležitá, no finálne hodnotenie ovplyvňuje aj pomer cena/výkon, jazdné vlastnosti, priestrannosť kabíny a iné kľúčové parametre vozidla, ktoré zaujímajú bežného motoristu. Výsledky testu nájdete na ďalších stránkach tohto článku. Určite si ich prezrite až do konca, čaká vás tam veľké prekvapenie.

Video

Diskusia