Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia zastavuje vo štvrtok 19. marca 2020 od 6:00 výrobu. Prerušenie výroby má predbežne trvať do piatku 27. marca. Na snímke zamestnanci automobilky prechádzajú s ochrannými respirátormi okolo turniketov do závodu po skončení nočnej zmeny. V Trnave, vo štvrtok 19. marca 2020. FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Poradca Prečo sa pre koronavírus zatvárajú najväčšie slovenské fabriky? Toto sú 4 základné dôvody

Foto: Lukáš Grinaj

19.3. 9:00 Šíriaca sa nákaza je strašiakom aj pre ekonomiku. Zatváranie fabrík jej nepomôže, pre tieto 4 dôvody je však nevyhnutné.

Koronavírus zanechá stopy nielen na našej spoločnosti, ale aj v ekonomike. Slovensko je z pohľadu priemyslu automobilovou krajinou, teraz nám však zatvárajú jednu veľkú fabriku po druhej. Dočasné prerušenie výroby už oznámil bratislavský Volkswagen, trnavská továreň PSA či nitriansky Jaguar Land Rover.

Stále sa čaká, či hrozba koronavírusu zastaví produkciu aj v žilinskej fabrike Kia, pravdepodobne však je odstavenie výrobných liniek aj tu iba otázkou času. Prečo konkrétne však továrne prestávajú vyrábať? Čo sú najdôležitejšie dôvody, ktoré ich k tomu nútia?

Video

Diskusia