Vlhkosť v aute dokáže potrápiť mnohých šoférov, najmä v chladnejších a vlhkých mesiacoch. Niet sa čomu čudovať, studený vzduch pojme menej vlhkosti ako teplý, čo znamená, že okná sa rýchlejšie zahmlievajú. No keď je už vlhkosť v aute, tak ľahko neodíde. Po čase môže spôsobiť dokonca vážne problémy - vo vlhkom vzduchu sa dobre darí baktériám a plesniam.

Mohli by ste si povedať, že tento problém sa vyrieši sám v lete, keď nastúpia teplé noci, no pokiaľ použijete ten správny postup, plesne môžete vyriešiť aj počas chladnejších dní. Ponúkame desať tipov, ktoré aj menej zručným pomôžu rýchlo odstrániť vysokú vlhkosť, ktorá môže viesť ku vzniku plesní. Ak sa problému ani tak nezbavíte, pomôže už len dať auto do servisu. Pôjde o zlé tesnenie na dverách, oknách alebo v strešnom okne. Tesnenie môže byť pórovité alebo popraskané – vtedy pomôže už len nákladná výmena.

Vyčistite odtoky

Zdroj: Auto Bild

Vodiči často zabúdajú na pravidelnú kontrolu a čistenie kanálov na odvod dažďovej vody. Preto sú zanesené nečistotami a lístím, čo spôsobuje hromadenie vody. Nezriedka presakuje aj do ventilácie či do priestoru pre nohy. Jediným riešením je pravidelné čistenie. Odtokové kanály sa okrem iného nachádzajú medzi čelným sklom a kapotou. Nájdete ich aj na strešnom okne alebo vzadu. Často postačí jednoduché ručné odstránenie. Pri silnom znečistení môže pomôcť napríklad vysávač v kombinácii s čističom rúry. Aby sa odtoky neupchali, je najlepšie ich pravidelne kontrolovať.