Zdroj: Auto Bild

A ako teda vplýva výber farby auta na vnútorné teploty? ADAC pri tomto teste použil dva protiklady - čierne a biele auto. Človek by čakal, že v čiernom aute bude teplota oveľa vyššia, však? Experti ale nezistili žiadny významný rozdiel vo vývoji tepla v závislosti od farby automobilu. 

Sú tónované sklá alebo fólie proti teplu efektívnejšie? Tepelnoizolačné sklo alebo tónované sklá nemajú podľa testov až taký veľký účinok, aký od nich očakávame. Je to z toho dôvodu, že každé okno na automobile tvorí pomerne veľkú plochu. Vyhrievanie kabíny ovplyvňuje pritom niekoľko faktorov, ako veľkosť okna, uhol dopadu slnka a farba interiéru. Ale ak budete mať na priamom slnku auto s fóliami alebo bez nich, vnútri neucítite žiadny teplotný rozdiel. 

Zdroj: ADAC

Mnoho vodičov sa tiež domnieva, že za oknami sú pred UV žiarením dobre chránení, ale v tomto vyjadrení tkvie len čiastočná pravda. Predné okno síce chráni pred UV-A  a UV-B žiarením v maximálnej možnej miere, no to isté nemôžeme povedať o bočných oknách. Tie bohužiaľ prepúšťajú oveľa viac UV-A žiarenia, ktoré môže spôsobiť predčasné starnutie pokožky a v najhoršom prípade aj vznik rakoviny.