Bezkľúčový prístup je pohodlný, dnes však trpí na slabé zabezpečenie

Poradca Kia má fintu na zlodejov: Ochrana pre každé auto

Foto: Kia

11.7. 11:30 Bezpečnosť vozidiel je dnes nadmieru otázna. Moderné bezkľúčové prístupové systémy majú obrovské slabiny, Kia s nimi chce systematicky bojovať jednoduchým trikom.

Komplikované problémy majú často jednoduché riešenia. Vo viacerých testoch zabezpečenia moderných automobilov vozidlá absolútne zlyhávajú, prémiové značky nevynímajúc. Môže za to slabina v bezkľúčovom prístupe, ktorý sa spolieha na prenose signálu z kľúča do auta. Stačí vám zariadenie za pár desiatok eur a trpezlivosť, na to, aby ste dokázali takýto kľúč lokalizovať v dostatočnej vzdialenosti od vozidla a máte vyhraté. Teda aspoň z pohľadu zlodeja. Majiteľa vozidla čaká nepríjemné prekvapenie.

Britská Kia ponúka ku svojim autám bezpečnú vychytávku
Britská Kia ponúka ku svojim autám bezpečnú vychytávku
Zdroj: Kia

Na zložitý problém existuje aj jednoduché riešenie. Ak máte o svoje vozidlo obavy, určite sa vám bude lepšie spávať, ak si kľúč od neho umiestnite do bezpečnostného obalu. Ten má vlastnosti pripomínajúce Faradayovu klietku, vďaka tenkej vrstve kovu vtkanej do textílie dokáže blokovať signál kľúča a tak efektívne chrániť vaše vozidlo. Nevýhodou je strata komfortu - kľúč budete pri odomykaní musieť vždy vytiahnuť.

Efektívnu ochranu proti zlodejom teraz svojim klientom ponúka aj britská dodávateľská sieť automobilky Kia. Zákazníkom spolu s políciou dôrazne odporúča zakúpenie tohto produktu, v Británii je totiž aktuálne činnosť zlodejov dvojnásobne vyššia než bola pred štyrmi rokmi. Firma zároveň avizuje, že už vyvíja technológie, ktoré rozšíreným krádežiam už čoskoro zabránia.

Nateraz by klienti mali dávať pozor na to, kde kľúč od svojho auta nechávajú. Určite by to nemalo byť priamo za vchodovými dverami či fyzicky blízko vozidlu. Púzdro, ktoré Kia v Británii ponúka za bezmála 10 libier viete bez problémov kúpiť aj u nás. Na rôznych e-shopoch sa jeho ceny pohybujú maximálne na úrovni niekoľkých eur. Výhodou je, že sa jeho fungovanie dá ľahko overiť - stačí pristúpiť k autu s kľúčom zabaleným v ochrannom obale. Ak na vás automobil nereaguje, je v bezpečí.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia