Poradca V Nitre chcú zlepšiť parkovanie. Napríklad zjednosmernením ulíc

26.4. 2017 11:00 Mesto Nitra pripravuje sériu opatrení na zlepšenie situácie s nedostatkom parkovacích miest.

Okrem zjednosmernenia sa má aj zefektívniť využitie záchytných parkovísk

Primátor Jozef Dvonč na internom stretnutí s poslancami navrhol konkrétne opatrenia, ktoré majú byť predmetom rokovania 18. mája na mestskom zastupiteľstve.

Ako informoval viceprimátor Ján Vančo, medzi opatreniami je zjednosmernenie niektorých ulíc najmä v centrálnej mestskej zóne a tým získanie ďalších parkovacích miest. „Jedným z návrhov je aj lepšie využitie záchytných parkovísk napríklad na Štúrovej ulici alebo na Chrenovej, ktoré by mohli byť spoplatnené nie hodinovou, ale celodennou sadzbou, aby to bolo výhodné pre vodiča, že si odstaví auto," povedal Vančo.

 
V Nitre chcú zlepšiť parkovanie. Napríklad zjednosmernením ulíc
Zdroj: Matej Kalina
 Záchytné parkoviská by mohli byť spoplatnené nie hodinovou, ale celodennou sadzbou (Il. foto: Matej Kalina)

Kritická situácia v oblasti parkovania je nielen v centre mesta, ale aj na sídliskách Chrenová, Klokočina, Diely a Čermáň. Na parkovacích plochách v blízkosti panelákov by mal po novom platiť zákaz státia pre nákladné vozidlá nad 3,5 tony a nadrozmerné vozidlá, ako sú autobusy, veľké dodávky či pracovné mechanizmy.

Cieľom je zamedziť tomu, aby zaberali na sídliskách parkovacie miesta pre obyvateľov. Mesto ich chce sústrediť na iných vyhradených parkovacích plochách. V Starom meste má tento rok pribudnúť 111 parkovacích miest, na Klokočine a na Dieloch 86 a na Chrenovej 48.

Zdroj: sita
Diskusia  ()

Video

Diskusia