Kúpa ojazdeného auta cez internet je čoraz populárnejšia a dávno predbehla klasické inzeráty v novinách. Nezáleží na tom, či ide o slovenské alebo zahraničné inzertné portály: bohatý výber rôznych modelov, výbavy a motorov je na populárnych online trhoch s vozidlami jednoducho neprekonateľný. Predpokladaná anonymita internetu sa však využíva aj na podvody. Dnes sa preto pozrieme na veci, ktoré by vám pri preštudovaní inzerátu a prvom kontakte s predajcom mali v hlave rozblikať červenú varovnú kontrolku.

Podozrivé fotografie

Ilustračné foto
Zdroj: Audi

Nenechajte si ujsť galériu k článku

Ak je inzerát vyplnený marketingovými fotografiami výrobcu namiesto reálnych fotografií konkrétneho auta, mali by ste sa mať na pozore. Samozrejme, tento typ fotografií má zmysel pri nových autách, ktoré sú často inzerované predtým, ako boli reálne vyrobené. Pri ojazdenom aute však hneď vyvstáva podozrenie, že predajca auto v skutočnosti nevlastní. Je veľmi bežným podvodom ponúkať „fantómové autá“ za nezvyčajne nízke ceny. Cieľom podvodníkov je získať vaše súkromné ​​údaje, ktoré dokážu na čiernom trhu speňažiť.

Niekedy však pochybní poskytovatelia kradnú online aj fotografie vozidiel, ktoré už boli v minulosti ponúkané na iných medzinárodných predajných alebo aukčných platformách. Pre istotu sa často oplatí použiť spätné vyhľadávanie obrázkov na Googli – t. j. skontrolovať, či tieto presné fotografie už kolujú niekde inde na nete.