Štyri dvojčlenné hliadky so slovenskými policajtmi budú pôsobiť v najnavštevovanejších rekreačných oblastiach od 1. júla do 31. augusta. Po prvýkrát budú mať služobné autá s označením polícia.

Naši policajti budú ľahko rozpoznateľní, slúžia v slovenských policajných uniformách vždy spoločne s chorvátskymi policajtmi, nemajú tu však žiadne policajné právomoci.

Prioritne budú v oblasti Trogir, Split, Podgora, Tučepi, Brela, Makarska (Splitsko-dalmatínske policajné riaditeľstvo, policajná stanica Trogir, ul. Put Muline 1). V prípade núdze budú na telefónnom čísle +385 99 7201 001.

 
Naši policajti v Chorvátsku: Takto sa s nimi v prípade potreby skontaktujete
 Naši policajti v Chorvátsku (Plus JEDEN DEŇ/ Matej Homol)

V rekreačnej oblasti Crikvenica, Novi Vinodolski, Opatija, Cres, Krk, Mali Lošinj, Rab, Baška, Malinska, Mošćenička Draga (Primorsko-goranské policajné riaditeľstvo, policajná stanica Crikvenica, ul. Kralja Tomislava 85 a) ich zase môžu slovenskí občania kontaktovať na čísle +385 99 7201 002. Ako informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová, ak to bude potrebné, môžu byť vyslaní aj na iné miesta.

Zámerom vyslaných policajtov je je pomoc slovenským turistom, prevencia páchania priestupkov a trestných činov, či zvýšenie bezpečnosti na cestách.

 Autor: Polícia SR, SITA

Zdroj: polícia sr, sita