BMW radu 7.

Poradca Luxusné limuzíny za pár šupiek: Kúpiť sa síce dajú lacno, ale na čo si pri nich dať pozor?

Foto: BMW

11.3. 9:00 Jazdené autá vrcholného segmentu vyzerajú v porovnaní s novými ako výborná kúpa, no nejeden záujemca sa na nich už popálil. Dôvodom sú servisné náklady. Pozreli sme sa na osem modelov a preskúmali ich slabiny.

Prestížne sedany zamerané na maximálne pohodlie pasažierov sú snom mnohých motoristov, no dovoliť si ich môže len málokto. Riešením býva kúpa exemplára z druhej ruky. Tieto autá väčšinou svoju hodnotu prudko strácajú a výborným príkladom je Mercedes-AMG S65, o ktorom sme písali nedávno. Ten však bol stále relatívne nový a vôbec nie lacný.

Luxusné limuzíny sa ale niekedy dajú kúpiť takpovediac za pár šupiek. Pôvodná cena mnohých z nich presahuje magickú hranicu 100-tisíc eur, no jazdené sa dajú zohnať aj za štvorcifernú sumu. Nemyslíme pritom žiadne archaické kúsky. Stačí sa pozrieť na vozidlá spred jednej dekády, ktoré už vtedy disponovali modernými technológiami nachádzajúcimi si postupne cestu do nižších segmentov. Okrem toho lákajú na špičkový komfort či výkonné motory.

Takéto autá vyzerajú ako výborná kúpa, no nejeden záujemca sa na nich už popálil. Dôvodom sú servisné náklady. Mnohé honosné sedany sa síce dajú kúpiť lacno, ale ich prevádzka býva enormne drahá. Na čo si pri nich dať pozor? Pozreli sme sa na osem obľúbených modelov z ostatných dvoch dekád a preskúmali ich slabiny. Samozrejme, ide o všeobecný prehľad. Rovnako ako pri iných kategóriách možno aj vo vrcholnom segmente naraziť na perfektne udržiavané kúsky i exempláre skrývajúce problém za problémom.

Diskusia  ()

Video

Diskusia