logo mercedes

Poradca Kalifornská vodíková diaľnica je skutočnosťou

Foto: archiv

8.11. 2015 16:41 Kalifornská vodíková diaľnica (California Hydrogen Highway) sa stala, po otvorení ďalšej novej vodíkovej čerpacej stanice v Coalinga, skutočnosťou.

Tento text je tlačovou správou, ktorá je publikovaná v plnom znení. Redakcia nenesie zodpovednosť za jej obsah.

Plnú priechodnosť diaľnice z južnej do severnej Kalifornie (trasa z Los Angeles do San Francisca) potvrdila svojím výletom skupina zákazníkov značky Mercedes-Benz so svojimi Triedami B F-CELL. Takmer tisícmíľovú trasu (zhruba 1,6-tisíca km) prešli za tri dni výhradne s využitím verejnej vodíkovej infraštruktúry.

Kalifornská sieť v súčasnosti ponúka desať vodíkových čerpacích staníc, pričom už v roku 2016 ich pribudne vyše štyridsať. Tyson Eckerle, manažér projektu pre infraštruktúru vozidiel bez emisnií Úradu kalifornského guvernéra pre rozvoj obchodu a ekonomiky oceňuje úsilie značky Mercedes-Benz a partnerov Linde, First Element Fuels a Hydrogen Frontier zamerané na účelný rast vodíkových staníc.

Elektrický prúd pre pohon Triedy B F-CELL vzniká (bez škodlivín) reakciou vzdušného kyslíka a vodíka priamo v palivovom článku. To umožňuje pozoruhodný dojazd vozidla okolo 400 km (vďaka nádrži na vodík s tlakom až 700 barov). Na tankovanie Triedy B F-CELL stačia tri minúty. Flotila viac ako 300 vozidiel s palivovými článkami spoločnosti Daimler už najazdila vyše 12 miliónov km. V sériových podmienkach vyrábaná Trieda B F-CELL je v každodennom užívaní európskych a amerických zákazníkov od roku 2010.

Viac informácií o značke Mercedes-Benz nájdete na:

www.mercedes-benz.sk

(tlačová správa)

Diskusia  ()

Video

Diskusia