Dva štáty, dva samosprávne kraje a dva hrady spojí medzinárodná cyklotrasa z Trenčína do moravského mesta Brumov-Bylnice. Takmer 12-kilometrový úsek z Trenčína do Nemšovej na slovenskej strane otvorili 1. júna 2020 pod najstarším pútnickým miestom na Slovensku v Skalke nad Váhom. FOTO TASR - Radovan Stoklasa
TASR
TASR

Poradca Jasné slová policajného hovorcu: Čo vám hrozí za alkohol na bicykli a koľko je ešte v norme?

Foto: Radovan Stoklasa

11.7. 9:00 Polícia odhalila v Púchove cyklistov pod vplyvom alkoholu, hrozí im pokuta. Aké promile alkoholu však ešte je v poriadku a za akých podmienok?

Policajti odhalili tento týždeň v Púchove dvoch cyklistov, ktorí jazdili pod vplyvom alkoholu. Jednému z nich namerali tri promile. Cyklistom teraz hrozí pokuta, TASR informoval vo štvrtok trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

Prvého z cyklistov pod vplyvom alkoholu odhalili policajti v utorok (7. 7.) večer na ulici T. Vansovej. Štyridsaťjedenročnému mužovi z okresu Púchov namerali 0,58 mg/l (1,21 promile) alkoholu v dychu. Druhý z cyklistov jazdil na ulici Továrenskej v stredu (8. 7.) večer, 51-ročnému mužovi z Púchova namerali 1,44 mg/l (3,00 promile) alkoholu v dychu.

 

"Pre cyklistu, rovnako ako vodiča motorového vozidla, platí zákaz požívania alkoholu. Podľa zákona platí výnimka pre tých, ktorí jazdia v zastavanom území obce alebo po cestičke pre cyklistov. Množstvo alkoholu v ich organizme nesmie prekročiť hodnotu 0,24 mg/l (0,50 promile) vydýchnutého vzduchu," upozornil Kudlička.

Mimo týchto území je podľa neho tolerancia nulová. "Ak cyklista požil viac alkoholu ako je stanovená hodnota, hrozí mu pokuta až do výšky 800 eur, v blokovom alebo rozkaznom konaní do 650 eur," dodal.

TASR
autor TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia