Poradca V Ivanke pri Dunaji vznikne nové záchytné parkovisko

Foto: TASR

24.7. 16:00 Slovenský pozemkový fond schválil výrub drevín na pozemku v Ivanke pri Dunaji, kde je naplánované nové záchytné parkovisko. Projekt sa spolufinancuje z eurofondov.

V Ivanke pri Dunaji sa bude môcť postaviť záchytné parkovisko. Slovenský pozemkový fond (SPF) totiž odsúhlasil výrub drevín, ktoré sa nachádzajú na pozemku vo vlastníctve Slovenskej republiky. Fond, kde by malo parkovisko vyrásť, tento pozemok totiž pre štát spravuje. TASR o tom informoval hovorca SPF Martin Kormoš.

"SPF nebude stáť v ceste takýmto projektom a bude ich aj naďalej podporovať," uviedla generálna riaditeľka fondu Adriana Šklíbová. Za projektom záchytného parkoviska stoja Železnice Slovenskej republiky. V prvej etape sa počíta s výstavbou oploteného, krytého parkoviska pre 50 bicyklov a s vybudovaním 160 parkovacích miest. Projekt je spolufinancovaný z prostriedkov Európskej únie.

Pre parkovisko je vydané právoplatné územné rozhodnutie, a tiež je už spracovaná dokumentácia pre stavebné povolenie v rozsahu realizácie stavby, na ktorú bol vydaný schvaľovací protokol Ministerstva dopravy a výstavby SR. V súčasnosti prebieha majetkovoprávne vysporiadanie pozemkov.

(TASR)

Zdroj: TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia