Z hľadiska cyklistickej infraštruktúry Slovensko zaostáva za mnohými krajinami sveta a výnimkou nie je ani naša metropola. Aj v tejto oblasti sa ale robia nejaké pokroky. Primátor mesta Matúš Vallo sa aktuálne pochválil jazdnými pruhmi na Mamateyovej, kde vďaka veľkej šírke petržalskej ulice mohli vzniknúť na oboch stranách viac než 2 metre vyhradené pre bicykle. 

V smere do mesta je pruh za parkujúcimi autami, od ktorých je navyše graficky oddelený. Toto riešenie patrí medzi najbezpečnejšie. Pri cyklopruhoch sa pritom objavil aj nový druh vodorovného dopravného značenia, na miestach ich križovania s bežnou cestou boli po prvýkrát na Slovensku použité tzv. žraločie zuby zavedené nedávnymi zmenami legislatívy. Čo znamenajú?

Zmysel tohto motívu susediacich trojuholníkov je jednoduchý, ide o alternatívu k zvislej značke P1 (Daj prednosť v jazde). V prípade pruhov v mestskej časti Petržalka je použitý pre cyklistov i vodičov. Prednosť dáva vždy ten, na koho zuby smerujú. Ich líniu by v tomto prípade nemal prekročiť. Nasadenie nového prvku môžeme očakávať v budúcnosti aj v ďalších uliciach slovenských miest, pričom sa nemusí týkať výhradne cyklotrás.