Plán na vytúžený oddych môže prekaziť napríklad aj nenápadný „ťukanec“. Dopravná nehoda, aj keď len s malými materiálnymi škodami, je vypätou situáciou asi pre
každého vodiča. Práve teraz, v hustunúcej letnej premávke, sa budú drobné kolízie množiť. Experti z firmy ProAssist vám preto poradia, ako zvládnuť nepríjemnú situáciu v úplnom pokoji.

Archív bezplatnej výjazdovej služby ProAssist.
Zdroj: ProAssist

Zabezpečte seba i okolie

Človek má po nehode tendenciu hneď vystupovať z auta. Nezabudnite si obliecť reflexnú vestu, potom na vozovku umiestnite výstražný trojuholník vo vzdialenosti 50 metrov v obci a 100 metrov mimo obce.

Komunikujte 

Zachovajte chladnú hlavu, opýtajte sa druhého vodiča na jeho stav, dobrá komunikácia bez známok agresie pomôže efektívne vyriešiť dopravnú nehodu. Dohodnite sa medzi sebou na zavinení.

Archív bezplatnej výjazdovej služby ProAssist.
Zdroj: ProAssist

Dokumentujte

Ak ste sa dohodli na zavinení, vypíšte správu o nehode a zdokumentujte ju pokojne aj mobilným telefónom. Neskôr, pri likvidácii škôd poisťovňou, vám záznamy môžu prísť vhod. Po zdokumentovaní môžete vozidlá presunúť na kraj vozovky, aby nezdržovali premávku.

Volať políciu?

Políciu (158) volajte v prípade, že sa neviete dohodnúť na zavinení kolízie, resp. ak škody na každom jednom automobile zjavne prekračujú hranicu 3 990 eur alebo došlo k zraneniam.

Archív bezplatnej výjazdovej služby ProAssist.
Zdroj: ProAssist

18 001

 Ak si nie ste istí, nespravíte chybu, keď si na skrátenom čísle 18 001 privoláte bezplatnú výjazdovú službu ProAssist. Jej vyškolený pracovník vám pomôže zdokumentovať nehodu, poradí s rozhodnutím, či volať alebo nevolať políciu, ale napríklad aj pomôže zabezpečiť bezplatný odťah v rámci okresu, na ktorý máte na základe povinného zmluvného poistenia nárok. Veľa vodičov však o tom nevie. Málokto tiež tuší, že má nárok na poskytnutie náhradnej mobility. To všetko zabezpečí kvalifikovaná bezplatná výjazdová služba.

Pozor na lovcov nehôd!

Lovci nehôd prichádzajú v civilnom oblečení, na civilnom aute bez akéhokoľvek polepu. Vodičov sa snažia dostať do konkrétneho servisu. Naopak, bezplatnú výjazdovú službu ProAssist (18001) spoznáte podľa toho, že jej pracovník je riadne označený, v reflexnom oblečení a dokonca aj s menovkou, jeho auto má na sebe reflexné prvky. Najdôležitejšie je, že bezplatná výjazdová služba nikdy nenúti účastníka dopravnej nehody navštíviť konkrétny servis a v žiadnom ohľade na neho netlačí.