ikona

Poradca Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Foto: Facebook (BR24)

24.5. 12:37 Nemecký policajt konfrontoval pri smrteľnej havárii na diaľnici šoférov z Česka a Maďarska, ktorých pokarhal a naparil im pokutu.

Dopravné nehody bývajú frekventovaným zdrojom zápch, keďže často kompletne zablokujú jazdné pruhy. Situáciu ešte zhoršujú „obzerači“ schopní takmer zastaviť pre čo najlepší pohľad na miesto nešťastia. A neraz nezostane len pri pozeraní sa, ale na scénu prichádza objektív mobilného telefónu. Upozorniť na tento fenomén sa rozhodli nemeckí policajti.

Policajt vyzýval vodičov na priamu konfrontáciu s mŕtvym telom
Policajt vyzýval vodičov na priamu konfrontáciu s mŕtvym telom
Zdroj: Facebook (BR24)

Sociálnymi sieťami sa aktuálne šíri video bavorskej televízie, ktoré zachytáva scénu pri smrteľnej havárii nákladného auta na tamojšej diaľnici. Polícia si pri jej riešení zgustla na dvoch zvedavcoch. Jeden z jej príslušníkov nachytal fotiacich šoférov z Česka a Maďarska, po zastavení ich vzal k miestu havárie. Priama konfrontácia s mŕtvym telom sa však ani jednému z nich nepozdávala.

Evidentne nahnevaný policajt sa s duom mužov vôbec nemaznal. „Chcete vidieť mŕtvoly? Odfotiť si ich?“ vyzýval českého previnilca a pri ďalšom ešte pritvrdil. „Tam leží, pozrite sa na neho, aj on je z Maďarska!“ hovoril popri ťahaní maďarského šoféra za ruku. „Hanba!“ pokarhal zvedavcov a naparil im pokutu, obaja museli nakoniec zaplatiť takmer 130 eur.

Aj na slovenskom území môže za fotenie nehody polícia postihovať. Hrozba finančnej sankcie však nie je jediným dôvodom, pre ktorý by sa mali vodiči tohto konania vyvarovať. Zásadným argumentom je už spomínané zhoršovanie dopravných zápch sprevádzajúcich takéto incidenty. No v prvom rade je to neetické a neúctivé voči ľuďom, ktorých sa dané nešťastie priamo dotýka. Iniciatívu nemeckej políce preto jednoznačne vítame.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia