ikona ford

Poradca Ford Ranger je najpredávanejší európsky pickup

Foto: archív

14.12. 2015 15:45 Nový Ranger je aj naďalej jediný pickup, ktorý získal 5 hviezdičiek v teste Euro NCAP.

Tento text je tlačovou správou, ktorá je publikovaná v plnom znení. Redakcia nenesie zodpovednosť za jej obsah.

Ford Ranger je najpredávanejší európsky pickup – za prvých jedenásť mesiacov roka 2015 sa predalo 25 500 vozidiel, čo predstavuje medziročné zvýšenie o 32 percent.

Predaje súčasného modelu Ford Ranger od jeho európskeho uvedenia na konci roka 2011 rýchlo rástli. Podiel modelu Ranger v 20 tradičných európskych krajinách* vzrástol z 11,7 percenta v roku 2012 na 23,5 percent v prvých desiatich mesiacoch tohto roka. Podľa najnovších údajov spoločnosti Ford sa Ranger dostal na prvú priečku pred svojich konkurentov, vrátane modelu Toyota Hilux.

Keďže dopyt zákazníkov sa zväčšuje, spoločnosť Ford pripravuje koncom roka 2015 uvedenie nového modelu Ranger s odvážnym novým dizajnom, špičkovými technológiami a nižšou spotrebou paliva.

Nový Ford Ranger Double Cab si zachoval maximálne hodnotenie 5 hviezdičiek Euro NCAP z roku 2012 a je tak jediným vozidlom vo svojom segmente s najvyšším hodnotením nárazových testov od nezávislého skúšobného orgánu.

„Kombinácia všestranných schopností, robustnej konštrukcie a bezpečnosti modelu Ranger je aj naďalej neprekonateľná,“ povedal Roelant de Waard, viceprezident spoločnosti Ford of Europe pre marketing, predaj a služby. „Počet objednávok pre nový Ranger už prekonal očakávania – silný dopyt evidujeme najmä po vlajkovej lodi Wildtrak s exkluzívnym dizajnom exteriéru a interiéru a nápadnou novou charakteristickou oranžovou farbou Pride Orange.“

Nový Ford Ranger je vybavený množstvom asistenčných technológií pre väčšie pohodlie a komfort, vrátane systému varovania pred opustením jazdného pruhu a pomocníka pre zachovanie stopy v jazdnom pruhu, adaptívneho tempomatu so systémom upozorňujúcim vodiča na nebezpečenstvo kolízie, systému rozpoznávania dopravných značiek, predného a zadného parkovacieho asistenta, spätnej kamery a elektronického stabilizačného systému (súčasť štandardnej výbavy) s funkciou zmiernenia následkov pri prevrátení a stabilizačného systému prívesu.

Medzi ďalšie inteligentné technológie patrí hlasom aktivovaný komunikačný systém SYNC 2, asistent rozjazdu do kopca, systém kontroly zjazdu z kopca, systém adaptívnej regulácie zaťaženia a núdzový brzdový asistent.

Nový Ranger má vďaka efektívnym pohonným jednotkám vynikajúcu spotrebu paliva. Technológia automatického vypnutia a zapnutia motora a zavedenie elektrického posilňovača riadenia sa podieľajú na znížení spotreby paliva až o 17 percent.**

* Spoločnosť Ford of Europe hlási objem predaja na 20 hlavných európskych trhoch so svojím zastúpením prostredníctvom národných predajných spoločností. Medzi 20 hlavných európskych krajín patrí: Rakúsko, Belgicko, Veľká Británia, Česká republika, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Írsko, Taliansko, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Španielsko, Rumunsko, Švédsko a Švajčiarsko.

** Uvedené hodnoty spotreby paliva/energie, emisií CO2 a dojazdu v elektrickom režime sú odmerané v súlade s technickými požiadavkami a špecifikáciami nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 a (ES) 692/2008 v platnom znení. Uvedená spotreba paliva a emisie CO2 platia pre variant vozidla, nie pre konkrétne vozidlo. Používaný štandardný skúšobný postup umožňuje vzájomné porovnanie rôznych typov vozidiel od rôznych výrobcov. Pri určovaní spotreby paliva/energie, emisií CO2 a dojazdu v elektrickom režime vozidla zohrávajú úlohu okrem spotreby paliva samotného vozidla aj iné netechnické faktory, ako je napríklad spôsob jazdy. CO2 je hlavný plyn vyvolávajúci skleníkový efekt a spôsobujúci globálne otepľovanie.

O spoločnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company, globálny líder automobilového priemyslu so základňou v meste Dearborn v americkom štáte Michigan, vyrába alebo distribuuje automobily na šiestich svetadieloch. Táto spoločnosť s približne 197 000 zamestnancami a 67 továrňami po celom svete vlastní automobilové značky ako Ford a Lincoln. Spoločnosť poskytuje aj finančné služby prostredníctvom spoločnosti Ford Motor Credit Company. Viac informácií o spoločnosti Ford a jej produktoch na celom svete nájdete na internetovej stránke www.corporate.ford.com.

Spoločnosť Ford of Europe sa zaoberá výrobou, predajom a servisom vozidiel značky Ford na 50 individuálnych trhoch a má približne 53 000 zamestnancov vo svojich podnikoch s plnou majetkovou účasťou. Celkovo pre spoločnosť pracuje približne 68 000 ľudí, ak sa zarátajú aj podniky s účasťou iných spoločností a nekonsolidované podniky. Okrem spoločnosti Ford Motor Credit Company prevádzkuje spoločnosť Ford Europe divíziu Ford Customer Service Division a 24 výrobných závodov (16 podnikov s plnou majetkovou účasťou alebo konsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností a 8 nekonsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností). Do Európy boli prvé automobily značky Ford privezené v roku 1903, teda v tom istom roku, v ktorom bola spoločnosť Ford Motor Company založená. Výroba v Európe sa začala v roku 1911.

(tlačová správa)

Zdroj: tlačová správa

Video

Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.