Markétina dopravní výchova.

Poradca Došli vám nápady na program detí v karanténe? Dopravné testy ich zabavia i naučia dôležité veci

Foto: Tým silniční bezpečnosti

7.4. 15:00 U našich českých susedov už niekoľko rokov funguje Markétina dopravní výchova. Web projektu sa rozšíril o vítanú novinku, vďaka ktorej si decká môžu svoje vedomosti preveriť.

Medzi opatrenia snažiace sa zabrániť rozširovaniu nového koronavírusu patrí zatvorenie škôl a univerzít, ale tiež jaslí či škôlok. Doma preto aktuálne zostalo veľké množstvo detí. Z ich rodičov sa museli dočasne stať učitelia a zároveň animátori, ktorí im vymýšľajú náplň dňa. Došli vám nápady na program v karanténe? Ak áno, ponúkame vám jeden užitočný tip.

U našich českých susedov už niekoľko rokov funguje projekt Markétina dopravní výchova zameraný primárne na žiakov základných škôl. Jeho cieľ asi veľmi netreba vysvetľovať, ide o prípravu na život za volantom. No netýka sa len šoférovania. Výučba sa okrem vodičov intenzívne venuje aj chodcom či cyklistom, keďže tieto role si môžu ratolesti vyskúšať podstatne skôr než riadenie automobilu.

Markétina dopravní výchova už ponúka aj testy rôzneho druhu.
Markétina dopravní výchova už ponúka aj testy rôzneho druhu.
Zdroj: Tým silniční bezpečnosti

Na problematiku sa tvorcovia pozerajú z rôznych uhlov. Dotýkajú sa pritom množstva školských predmetov, na príkladoch z ciest vysvetľujú fyziku, chémiu či anglický jazyk. Slovenské deti si tu navyše môžu lepšie osvojiť príbuznú češtinu. Materiály vytvorené v rámci tejto iniciatívy sa nachádzajú na adrese dopravnivychova.cz a prístupné sú celkom zdarma. Majú formu textov, obrázkov i videí.

Web projektu sa nedávno rozšíril o vítanú novinku, vďaka ktorej si mládež môže svoje vedomosti preveriť. Dopravné testy ich zabavia i naučia dôležité veci. Rozdelené sú do viacerých kategórií, v ktorých si deti preskúšajú znalosti križovatiek, dopravných značiek či prvej pomoci. Pri niektorých sa pritom môžu zapotiť aj dospelí. Ako sa hovorí, opakovanie je matka múdrosti. Oprášenie niektorých znalostí určite nikomu neuškodí.

Diskusia  ()

Video

Diskusia