Test Toyota Yaris v Hybridnej a benzinovej verzii.

Poradca Čísla neklamú: Tieto autá majú najmenej závažných porúch, bude na ne spoľah počas dlhých rokov

Foto: MATEJ JANKOVIC

24.6. 9:00 ADAC zverejnil štatistiku závažných porúch automobilov na nemeckých cestách za rok 2019. Jasne z nej vyplýva, ktoré autá majú problémy a na ktoré je spoľah.

ADAC už tradične zverejnil analýzu zaregistrovaných porúch na nemeckých cestách za rok 2019. Hneď na úvod treba zdôrazniť, že ide o také problémy s vozidlom, kvôli ktorým sa stane nepojazdné. O tvorbu štatistiky sa za uplynulý rok pričinilo 113 modelových typov 25 automobilových značiek. Celkovo musel ADAC riešiť 3 756 226 porúch, ktoré odstavili auto. Iste, patria sem i drobnosti ako vybitá autobatéria či defekty, no aj závažnejšie chyby. Je treba povedať, že štatistika sa netýka iba nových áut, ale aj jazdeniek. Je potešujúce zistiť, že viaceré z nich sú aj po rokoch na veľmi slušnej úrovni.

Medzi desiatkami modelov sa nájdu niektoré ktoré na ceste zostávajú stáť akosi častejšie, než iné. Na druhú stranu, veľa áut je takmer úplne bezproblémových a je na ne spoľah. Ktoré to však sú? 37 automobilových typov nad ostatnými vynikalo, 18 zasa prepadlo. Zvyšok sa pohybuje v číslach, ktoré nie sú desivé, ale ani úžasné. Na nasledujúcich stránkach článku vám ukážeme, ktoré autá sú podľa štatistiky organizácie ADAC spoľahlivé a ktoré nie.

Anketa
Pokazilo sa vám už niekedy auto tak, že ste zostali stáť na ceste a potrebovali odťah?
  • 36%
  • 64%

Označenie spoľahlivé (odporúčané) nesie horných 40 % automobilov štatistiky, ako nespoľahlivé (neodporúčané) skončili typy, ktoré tvorili spodných 5 % zoznamu vozidiel so závažnými chybami.  Celý rebríček je rozdelený do segmentov, začína sa malými mestskými vozidlami kategórie supermini. Na konci rebríčka nájdete tip na auto, ktoré je podľa Nemcov najspoľahlivejším vozidlom na dlhé roky. 

Video

Diskusia