V dnešnej dobe, keď sa takmer všetko spojené s predajom alebo kúpou auta rieši v online svete, sa nemôžeme spoliehať iba na svoju intuíciu. Ak vás pri predaji auta bombardujú podvodníci otravnými e-mailami, kde vystupujú zúfalo, nájdite si radšej iného kupcu. Zatiaľ čo väčšina týchto podvodníkov vystupuje neseriózne a nevzdelane, nájdu aj prefíkaný a inteligentní zlodeji, ktorí vás opantajú sladkými rečami a svoje auto ani peniaze už nikdy neuvidíte. Našťastie žijeme v dobe plnej prístupných informácií a všetky nástroje pri práci s predajom auta máme na dosah ruky. Len musíte vedieť, kde hľadať.

Hlavným príznakom podozrivého správania je druh podvodníkov, ktorí komunikujú výlučne prostredníctvom e-mailu. Nemusí to však byť pravidlo, no ak vám niekto nie je ochotný poskytnúť svoje telefónne číslo a vypytuje sa cez internet na chúlostivé informácie ohľadom toho, kde sa auto nachádza a kedy budete doma, vedzte, že vaša intuícia by mala takémuto človeku zatvoriť dvere skôr, ako si po auto príde. V poslednej dobe sa rozšírili platby šekom, prostredníctvom ktorých vás kupujúci bude nabádať na to, že už vám peniaze za vozidlo poslal, ale potrebuje od vás zaplatiť nejaký poplatok. Ak si od vás ktokoľvek bude pýtať peniaze za predaj vášho auta, ukončite s ním komunikáciu a nahláste prípad na polícii.  

Tak ako sa vyvíja svet internetu a technológií, tak sa vyvíjajú aj schopnosti a praktiky podvodníkov. Dnes sa dá veľmi jednoduchým spôsobom zneužiť aj základný údaj o vozidle, takže posielať oskenovaný technický preukaz, overenie kontroly alebo vaše osobné doklady nikdy nie je dobrý nápad. Tieto dokumenty sú napr. zasielané podvodníkmi ďalším záujemcom o fiktívne vozidlo za účelom utvrdenia kupujúceho o pravosti.