Hyundai Ioniq hybrid

V roku 2016 Hyundai vstúpil na elektrifikovaný trh modelom Ioniq. Po plne hybridnej a čistej elektrickej verzii nasledoval o rok neskôr aj plug-in hybrid. Len hybridnú verziu dnes viete kúpiť za menej než 15 000 eur, u nás začína na cenách okolo 14 500 eur, za túto cenu však kúpite auto s dobrým nájazdom. Plug-in je drahší.

Jazdené hybridy s cenou do 15 000 eur: Hyundai Ioniq hybrid.
Zdroj: Auto Bild

Klesajúca strecha dáva Ioniqu veľmi dobrý koeficient odporu vzduchu na úrovni 0,24, kvôli tomuto riešeniu je však zadné okno rozdelené na dve časti, čo nie je úplne ideálne riešenie. Systémový výkon kórejského hybridu sa pohybuje na úrovni 104 kW (141 k) a výkon tu na cestu prenáša dvojspojková prevodovka.

Kokpit modelu Ioniq je úhľadne upravený, na želanie sa sedadlá dajú odieť aj do kože. Už v roku 2016 tu boli dostupné Android Auto i Apple CarPlay, čo sa nevidí všade. Na palube vždy nájdete adaptívny tempomat, ktorý vám pomôže jazdiť efektívne.

Kórejský hybridný liftback ponúka batožinový priestor s objemom 443 litrov, po sklopení dvojdielnej zadnej lavice sa ponuka vyšvihne na 1 505 litrov. Ložná plocha je takmer rovná. Čo sa týka spotreby, Hyundai udáva približne o pol litra vyššie čísla, než Toyota pri Aurise. V praxi si ale tieto dve autá navzájom nič nedarujú a dosahujú podobnú efektivitu.

Dnes sa síce sústreďujeme na hybridy, ktoré netreba nabíjať, avšak vedzte, že ak by ste mali záujem o plug-in hybridnú verziu typu Ioniq, vedeli by ste ju na trhu zohnať s príplatkom približne tri až štyri tisíc eur v porovnaní s hybridom. Na Slovensku ich však v ponuke veľa nie je, odporúčame navštíviť nemecké inzertné portály.