ikona STK

Poradca Čas na nápravu pri chýbajúcej STK nebude

Foto: archiv

10.6. 2014 16:02 Návrh dvoch poslancov mal pomôcť motoristom, ktorí nedodržali termín pre technickú alebo emisnú kontrolu. Parlament dnes návrh zamietol.

Parlament dnes v prvom čítaní neschválil návrh poslancov KDH Pavola Zajaca a Jána Hudackého, ktorý mal uľahčiť život zábudlivým motoristom.

Obaja poslanci pred dvomi mesiacmi predložili do parlamentu návrh novely zákona, ktorý by zábudlivcom poskytol 30-dňovú lehotu na absolvovanie technickej alebo emisnej kontroly. Podľa nich mali obvodné úrady najprv poslať motoristovi písomné upozornenie a pokutu mohli zinkasovať až po mesiaci.

Do roku 2011 mohli dostať pokutu vodiči bez platnej STK alebo EK iba vtedy, ak ich zastavili policajti. O rok neskôr prišla novela, ktorá už umožnila potrestať hriešnikov aj okresným úradom. Podľa informácií ministerstva dopravy je na Slovensku je až 150 000 áut bez platnej STK alebo EK. V súčasnosti môže okresný úrad dopravy poslať majiteľovi vozidla šek bez varovania, pričom neplatná STK vyjde na 166 eur a neplatná EK na rovnakú sumu. Ak vodič nemá ani jednu kontrolu, zaplatí teda 332 eur.

Diskusia  ()

Video

Diskusia