Poradca Bratislava dostane fond na rozvoj udržateľnej mobility

Foto: TASR

29.6. 11:00 Bratislavskí mestskí poslanci okrem parkovacej politiky schválili aj fond na rozvoj udržateľnej mobility, ktorý bude peniaze z parkovania investovať do dopravnej infraštruktúry.

Bratislavskí mestskí poslanci po schválení parkovacej politiky odobrili vo štvrtok (27.6.) aj štatút peňažného fondu na rozvoj udržateľnej mobility v hlavnom meste i samotné zriadenie peňažného fondu od 1. septembra. Primátora Matúša Valla zároveň požiadali predkladať na mestské zastupiteľstvo správu o použití prostriedkov fondu minimálne raz ročne.

V schválenom štatúte je uvedené, že do tohto fondu pôjdu získané prostriedky z poplatkov za parkovanie. Určený bude na financovanie dopravných investičných projektov, napríklad na realizáciu novej a modernizáciu existujúcej infraštruktúry pre mestskú hromadnú dopravu, na výstavbu novej a modernizáciu súčasnej cyklistickej a pešej infraštruktúry.

Taktiež na výstavbu nových parkovacích domov a garáži, slúžiacich pre rezidentov v obytných zónach či záchytných parkovísk na okrajoch mesta s prestupom na MHD. Financie z fondu majú byť určené aj na nákup nových vozidiel MHD, predovšetkým električiek, trolejbusov, hybridných batériových trolejbusov a elektrobusov.

(TASR)

Zdroj: TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia