BMW si spomedzi všetkých popredných nemeckých koncernov, ktoré sú súčasťou frankfurtského indexu DAX, získal najlepšiu reputáciu. Mníchovská automobilka dokázala obhájiť prvú priečku v najnovšom indexe reputácie, ktorú každého pol roka vypracúva výskumný inštitút Dr. Doeblin Wirtschaftsforschung. O prvé miesto sa však na rozdiel od júna musel podeliť s Adidasom, ktorý v predchádzajúcom prieskume skončil na druhom mieste.

V prvej desiatke sa ešte umiestnil Volkswagen na treťom mieste a Daimler na šiestom. Všetky automobilky však stratili časť reputácie, i keď nie sú jediné, nakoľko pokles zaznamenala veľká väčšina koncernov DAX. Podľa portálu Automobilwoche, všetky koncerny v priemere prišli o päť percent, iba Adidas a Deutsche Post dokázali udržať reputáciu na stabilnej úrovni.

BMW môže za svoje umiestnenie vďačiť najlepším možným známkam v kategóriách finančná solídnosť, zamestnávateľ a aktívne vystupovanie na trhu. V kategóriách sympatie a prepojenie s Nemeckom sa umiestnil na druhom mieste. Navzdory emisnému škandálu Volkswagen zabodoval. Tretie miesta získal v kategóriách sociálna zodpovednosť, aktívne vystupovanie na trhu, prepojenie s Nemeckom a sympatie. Daimler získal body ako dobrý zamestnávateľ a rovnako za finančnú solídnosť.

Z hľadiska popularity špičkových manažérov sa poradie mení. Jednoznačné prvenstvo podľa reputácie si odnáša šéf Daimleru Dieter Zetsche, z hľadiska popularity si šéf Volkswagenu Matthias Müller odnáša druhé miesto a v kategórii sympatií zabodoval šéf BMW Harald Krüger.

Zdroj: Soňa Zverková