ikona

Poradca Auto z požičovne: Pozor, často skrýva nástrahy

Foto: Dreamstime

9.7. 10:30 Zapožičanie vozidla je dobrý kompromis pre tých, ktorým sa síce nechce šoférovať na dovolenku k moru, no radi si zachovajú určitú mieru flexibility. Ponúkame rady, ktoré vám pomôžu vyvarovať sa zbytočných chýb.

V zásade existujú dva typy dovolenkárov. Prvá skupina si dovolenku plánuje úplne samostatne, či už je to lietadlo alebo auto a hľadajú si vlastné ubytovanie. Druhá sa spoľahne na organizovaný zájazd cestovnej kancelárie. Každý spôsob má pochopiteľne svoje výhody aj nevýhody. Existuje však aj tretia možnosť.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Dreamstime

Hovoríme v podstate o kompromise, keď sa dovolenkár dopraví na miesto lietadlom alebo vlakom a v cieľovej krajine si požičia auto. Požičovne vozidiel sú v súčasnosti bežnou záležitosťou, s týmto spôsobom prepravy v dovolenkovej destinácii sa však spájajú určité riziká.

Mnohé môžu súvisieť s odlišnými pravidlami obchodných zmlúv a jazykom, niektoré sa zas týkajú rôznych podmienok požičovní. Bez ohľadu na to, ako sa rozhodnete, odporúčame vždy a v dostatočnom časovom predstihu osloviť zastúpenie renomovanej medzinárodnej siete priamo na Slovensku.

V prvom rade odpadáva riziko nepochopenia, nakoľko podmienky požičania vozidla si dohadujete vo svojom materinskom jazyku. A pokiaľ sa vám nepáčia, stále máte dostatok času nájsť si inú firmu. Naviac dovolenkové obdobie je aj pre požičovne áut vrcholnou sezónou a ak sú posledným bodom vášho zoznamu, nemusíte žiadne auto získať.

Rady a tipy, ako postupovať pri požičaní auto, nájdete v galérii

Rozhodne neodporúčame mávnuť rukou a spoľahnúť sa na to, že priamo v mieste dovolenky si nejakú požičovňu nájdete. Aj seriózne sa tváriaca firma môže mať svoje triky a v konečnom dôsledku výrazne prerobíte. Keďže auto nie je lacná položka, viac ako inokedy platí motto: dvakrát meraj a raz rež.

Zdroj: Soňa Zverková

Video

Diskusia