ikona

Poradca Najobľúbenejšie u nás: Reálna spotreba 68 áut

Foto: AUTO BILD

25.4. 2017 9:15 Kúpou auta s nižšou spotrebou možno v konečnom dôsledku ušetriť aj tisíce eur. Je tento parameter dôležitý aj pre vás? Pozrite si prehľad 68 obľúbených áut s reálnymi údajmi nameranými počas testov AUTO BILD.

Aj keď motoristi v súčasnosti najčastejšie siahajú po vozidlách typu SUV, februárové predaje na Slovensku naznačili, že malé a kompaktné vozidlá či autá strednej triedy taktiež patria na špičku obľúbenosti. Podľa údajov ZAP SR sa počas druhého mesiaca roka 2017 v SR registrovalo celkovo 8 366 vozidiel kategórie M1.

Segment SUV síce trhu dominuje, no tieto autá dokopy tvoria väčší objem predajov
Segment SUV síce trhu dominuje, no tieto autá dokopy tvoria väčší objem predajov
Zdroj: AUTO BILD

Kompaktné vozidlá z tohto objemu tvorili 28,95 %, malé autá 18,66 % a kategória nižšej strednej triedy sa postarala o 6,74 %. Z hľadiska spotreby paliva odmeranej redaktormi AUTO BILD v reálnej premávke kompaktnému segmentu dominuje plug-in hybridná Toyota Prius, v tesnom závese za ňou sa umiestnili vznetové Citroën Cactus a Volvo V40.

>>> Reálna spotreba malých áut vo veľkej galérii <<<

Segmentu malých vozidiel na oplátku kraľuje dieselová dvojica v zložení Renault Clio Grandtour a Ford Fiesta nasledovaná hybridnou Toyotou Yaris. V nižšej strednej a strednej triede obsadili medailové pozície vznetoví Nemci v poradí BMW radu 3, Volkswagen Passat a Mercedes-Benz triedy C. Okrem týchto deviatich vozidiel v našom prehľade nájdete ďalších 59 automobilov.

>>> Galéria reálnej spotreby kompaktných vozidiel <<<

Treba podotknúť, že bežné SUV sa v mesiaci február celkovo postarali o 31,96 % z finálneho počtu predaných áut. V porovnaní s nie tak dávnou minulosťou ide o prekvapivo vysoké číslo. Celkovo teda slovenskému automobilovému trhu v posledných mesiacoch tesne dominujú vozidlá s vyšším posedom.

>>> Reálna spotreba áut nižšej strednej a strednej triedy v galérii <<<

Samozrejme, pri meraní spotreby sme neobišli ani tento segment. Už pred niekoľkými mesiacmi sme prišli s prehľadom reálnej spotreby 45 najobľúbenejších SUV. Ak zvažujete kúpu auta s vyššou svetlou výškou, určite odporúčame zvážiť tento faktor.V konečnom dôsledku vám môže ušetriť stovky, v niektorých prípadoch dokonca aj tisícky eur.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia