ARC Bratislava

Poradca ARC Bratislava na Sepangu na 8. mieste

Foto: ARC Bratislava

8.11. 2015 17:06 V 2. kole pretekov Ázijskej Le Mans Série skončil pretekársky tím ARC Bratislava so slovenským reprezentantom Mirom Konôpkom a Malajzijčanom Fairuzom Fauzym na 8. mieste.

Tento text je tlačovou správou, ktorá je publikovaná v plnom znení. Redakcia nenesie zodpovednosť za jej obsah.

Po 4. priečke na okruhu Fudži v Japonsku tak aj v Malajzii získala slovenská stajňa body do celkového poradia, v ktorom jej so 16 bodmi patrí 6. miesto.

Do trojhodinových pretekov odštartoval Miro Konôpka z 8. miesta, keďže tím prišiel o všetky časy z kvalifikácii pre porušenie pravidla o parc fermé. Hneď po štarte sa však dokázal prepracovať o pozíciu vyššie a postupne dostal slovenské Audi R8 GT3 na 5. miesto. Keďže sa za volantom vozidla s číslom 7 striedal len s Fauzym, stratégia musela rátať s minimálne troma zastávkami v boxe (dve na tankovanie, jedna na výmenu jazdca v polovici pretekov). Nevýhoda jednej zastávky navyše sa prejavila aj v celkovom umiestnení, navyše slovenskí mechanici pri výmene pneumatík v polovici pretekov pochybili a Fairuz Fauzy sa musel po kole vrátiť späť do boxov. Stratili sme tak celé jedno kolo. V cieli napokon patrilo tímu ARC Bratislava 8. miesto.

Miro Konôpka nemohol byť spokojný: „Nemalo by sa stávať, že precestujeme polovicu sveta a skončíme takto zle. V tejto konkurencii profesionálnych tímov a jazdcov sa chyby neodpúšťajú. My sme ich urobili niekoľko, počnúc kvalifikáciou, v pretekoch nás zabrzdila nedotiahnutá matica kolesa a tiež zlé nastavenie podvozku. V ďalšom kole sa musíme takýchto zbytočností vyvarovať, treba prehodnotiť stratégiu aj jazdeckú zostavu,“ zhodnotil Miro Konôpka.

Ďalšie preteky ALMS sa pôjdu na začiatku januára 2016 na novom okruhu Buriram v Thajsku. Všetky dôležité informácie nájdete na internetových stránkach asianlemansseries.com, arcbratislava.sk a tiež na FB stránke ARC Bratislava.

(tlačová správa)

Video

Diskusia