Elektrické SUV ponúkajú dostatok priestoru a komfortu – a zároveň chránia životné prostredie. Od Dacie Spring po Mercedes EQA - AutoBild otestoval šesť elektrických SUV do sumy približne 50 000 eur. Čo za túto cenu dostanete a čím sú tieto SUV zaujímavé? Dodacie lehoty sú, bohužiaľ, pri elektromobiloch často veľkým problémom, no pre väčšinu z porovnávaných modelov relatívne prijateľné.

Škoda Enyaq – dobre vybavené e-SUV

Žiadny okázalý dizajn alebo obrovský výkon, ale solídne a spoľahlivé SUV. Škoda Enyaq ponúka veľa priestoru a spĺňa všetky úlohy, ktoré by malo spĺňať elektrické SUV. To zahŕňa dojazd 350 kilometrov (reálne odmeraný v teste) a pomerne bohatú digitálnu výbavu v interiéri. Vrátane 13-palcového displeja na stredovej konzole a AI asistentky Laury.

Škoda Enyaq iV 80
Zdroj: Nina Pánska

Nenechajte si ujsť galériu k článku

Pri navrhovaní Enyaqu sa Škoda zamerala na nenápadnosť. Zatiaľ čo mnohé elektromobily na cestách upútajú najmä futuristickým vzhľadom, Enyaq je o niečo zdržanlivejší. No jeho jednoduchý dizajn je presvedčivý: aj Enyaq ponúka oku lahodiace prvky, ako úzke a elegantné svetlomety, ostré hrany vpredu alebo malý spojler nad zadným oknom. Základnú konfiguráciu iV 50 už u nás nekúpite, no na západoeurópskych trhoch sa začína na sume tesne pod 40-tisíc eur. Na Slovensku je základom verzia iV 60 s cenovkou od 46-tisíc eur.