Seat Tarraco Style 1.5 TSI DSG.
redakcia
redakcia

Poradca 12 tipov na údržbu auta po zime: Toto treba skontrolovať, aby neskôr neprišli veľké problémy

Foto: Marek Pokrývka

25.2. 8:30 Zima býva pre vozidlá najťažším obdobím a je dôležité skontrolovať aspoň kritické časti, ktoré trpia najviac. Ponúkame tipy, čo sa oplatí skontrolovať, aby vám auto vydržalo čo najdlhšie. Opomenutie niektorých detailov môže spôsobiť nepríjemné komplikácie, napríklad s klimatizáciou.

Hoci mnohí motoristi počas prvého teplého marcového týždňa prezúvali pneumatiky, ľadová kráľovná sa svojej moci nevzdáva tak ľahko. Dokazujú to mrazivé teploty a z času na čas ešte aj sneženie. Bez ohľadu na to jar už klope na dvere a skôr či neskôr príde s plnou silou. Naviac sa môže stať, že skutočné jarné obdobie bude krátke a veľmi rýchlo sa prehupneme do horúčav, čo zaťaží nielen ľudský organizmus, ale aj ten oceľový na štyroch kolesách. Toto obdobie tak stavia určité požiadavky aj na motoristov, minimálne na tých, ktorí si svoju štvorkolesovú investíciu vážia a chcú ju udržať v dobrom stave čo najdlhšie.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Dreamstime

Niektoré úkony dokáže zvládnuť šikovnejší laický mechanik vo svojej garáži, iné si už vyžadujú zásah v servise. Mnohé servisy, autorizované aj neznačkové, v tomto období často ponúkajú cenovo zvýhodnené servisné akcie zamerané práve na údržbu po zime. Sledujte tieto ponuky, určite sa to oplatí. Pokiaľ tieto akcie nemienite využiť alebo chcete auto skontrolovať svojpomocne, ponúkame zopár rád, na čo by ste po zime nemali zabudnúť alebo nechať zvlášť skontrolovať.

Zdroj: Soňa Zverková
redakcia
autor redakcia
Diskusia  ()

Video

Diskusia