Americký výrobca pneumatík Goodyear Tire & Rubber zaznamenal za 1. štvrťrok prudký rast tržieb aj zisku. Prispel k tomu zvýšený predaj pneumatík, ako aj ďalších produktov, lepší cenový mix, ale najmä vplyv akvizície firmy Cooper Tire. Informoval o tom server RTTNews.

Spoločnosť koncom tohto týždňa informovala, že za prvé tri mesiace roka dosiahla čistý zisk 96 miliónov USD (90,82 milióna eur). Na porovnanie, v rovnakom období minulého roka vykázala firma zisk približne 12 miliónov USD.

Prekonali očakávania

Bez započítania jednorazových položiek dosiahla spoločnosť zisk 105 miliónov USD, čo na akciu predstavuje 37 centov. V medziročnom porovnaní sa upravený zisk síce znížil, keď pred rokom predstavoval na akciu 43 centov, výrazne však prekonal očakávania. Analytici počítali s tým, že upravený zisk Goodyear klesne až na 21 centov/akcia.

Čisté tržby spoločnosti vzrástli o takmer 40 percent na 4,91 miliardy USD. Aj v tomto prípade firma Goodyear prekonala očakávania, keď analytici počítali s rastom tržieb iba na 4,65 miliardy USD.

Ďalšie dôležité správy