Spoločnosť Daimler AG ukázala novú verziu Mercedes-Benz triedy C - All Terrain. Vzhľadom na široký sortiment, ktorým Mercedes disponuje, je trošku divné že hovoríme o úplne novom aute, ale je to tak. Ide o druhý model All Terrain, ktorý hviezdna značka uviedla na trh a bude debutovať na mníchovskom autosalóne. Jeho príchod na európsky trh sa uskutoční v posledných mesiacoch tohto roka.

Nový model získal množstvo vylepšení s ohľadom na zlé cesty. Štvorprvkové zavesenie predných kolies má o niečo väčšie kĺby riadenia. Použili sa pneumatiky s vyšším profilom, priemer kolies sa pohybuje medzi veľkosťou 17 až 19 palcov. Odpruženie bolo vyladené pre väčšie pohodlie v nerovnom teréne. Prerobený crossover s odlišnou estetikou je o niečo väčší a má vyššiu svetlú výšku , pohon všetkých kolies 4Matic, programy na jazdu v teréne a špecifické prvky. 

Verziu All Terrain možno ľahko rozpoznať podľa čiernych reliéfnych plastových lemov podvozku, prepracovanej masky chladiča a menšieho množstva chrómových prvkov karosérie. Pre terénny rodinný vozeň je k dispozícii benzínový motor M254, ktorý by mohol mať objem 2,0-litra a výkon 190 kW (258 k).

V ponuke nebude chýbať ani naftový motor OM 654 M, zrejme s rovnakým objemom, no skromnejším odhadovaným výkonom 147 kW (200 k). Obe verzie sú mierne hybridné a na krátky čas je možné ich výkon elektricky zvýšiť o 15 kW, práve vďaka  integrovanému štartovaciemu generátoru druhej generácie (ISG).

Mercedes-Benz C All-Terrain
Zdroj: Mercedes-Benz

Pohon všetkých kolies 4Matic vysiela 45% mechanickej sily na predné kolesá a 55% na zadné. Programy jazdy sú navyše vylepšené o režimy Offroad a Offroad +. Prvý je navrhnutý pre jednoduché trate, zatiaľ čo druhý je určený pre strmší terén a dokonca má ovládanie zjazdu z kopca.

V prípade All Terrain je súčasťou špeciálne terénne svetlo, ktoré zaručuje rýchlejšie rozpoznanie prekážok (kamene, živé zvieratá ...), a to aj v zákrutách. Digital Light Off-road je aktívne do rýchlosti 50 km/hod a automaticky sa zapne s terénnymi režimami. V ponuke nájdeme aj ťažnú guľu (voliteľne s poloelektrickým stabilizačným systémom) alebo parkovací paket vybavený 360 ° kamerou, ktorý pridáva na konektivite.

Mercedes-Benz C All-Terrain
Zdroj: Mercedes-Benz

Kabína ponúka až tri farebné možnosti prevedenia interiéru a čalúnenia - čierna, macchiato béžová/čierna alebo Siena hnedá/čierna. Ale okrem toho má Mercedes-Benz systém MBUX, ktorý kombinuje digitálne prístrojové vybavenie a zvislú dotykovú obrazovku so špecifickými funkciami. Tam nájdete údaje o jazde v teréne, ako je pozdĺžny sklon, priečny sklon alebo uhol orientácie kolies. Zobrazuje tiež geografické súradnice a má kompas.