Novinky Značkám Fiat, Chrysler a Jeep hrozí zákaz predaja na nemeckom trhu

Foto: Steffen Holzmann

26.5. 2016 14:00

Kauza dieselgate vrhá temné svetlo nie len na automobilku Volkswagen. V Nemecku sa kvôli falšovaniu emisných testov majú dokonca prestať predávať vozy koncernu FCA. Konkrétne, Fiat, Jeep a Chrysler.

Nemecké testy produkcie emisií preukázali, že niektoré modely značky Fiat vypínajú riadenie emisií, hneď ako uplynie čas testov vedených podľa európskej normy. Fiat 500X motorom 1,6 E-torq čistil emisie len 22 minút počas testu a dve minúty po jeho ukončení proces zastavil. Nemecké úrady vidia v softvérovom riešení falšovanie emisných testov.

Značkám Fiat, Chrysler a Jeep hrozí zákaz predaja na nemeckom trhu
Zdroj: Steffen Holzmann

Fiat 500 X na testoch emisií

Úrady Spolkovej republiky obviňujú Fiat z odmietania spolupráce. Značka sa však bráni tvrdením, že počas testovania emisných noriem v Taliansku bolo všetko v poriadku. Nemeckí úradníci hrozia úplným zákazom predaja vozov koncernu FCA na miestnom trhu, než bude problém vyriešený a došetrený.

Samozrejme trh na vyhlásenia úradov zareagoval okamžite. Akcie koncernu FCA klesli na hodnote o 5%, čo spôsobuje aj fakt, že Nemecko je po domácom Taliansku druhým najväčším trhom pre automobilového giganta. Koncern však aj naďalej odmieta, že by s ich vozmi nemalo byť všetko v poriadku.

Zdroj: viktor baláž
Diskusia  ()

Video

Diskusia