Novinky Značka VW zruší tisíce pracovných miest

Foto: TASR

14.3. 9:00 Volkswagen mieni v rámci svojej kľúčovej značky VW zruší tisíce miest, aby sa pripravil na rastúci záujem o elektromobily.

Nemecká automobilka Volkswagen zruší do piatich rokov v rámci rovnomennej značky do 7 000 pracovných miest. Uviedla to v stredu firma s tým, že cieľom je urýchlenie transformácie smerom k posilneniu výroby elektrických vozidiel.

Spoločnosť informovala, že do 7 000 pracovných miest v rámci značky VW by mala zrušiť do konca roka 2023. Je to súčasť väčšieho procesu znižovania nákladov. Tie chce firma zredukovať v značke VW o 5,9 miliardy eur ročne.

Volkswagen uviedol, že k znižovaniu miest nedôjde formou prepúšťania, ale prostredníctvom odchodu do dôchodku. Takto plánuje znížiť do konca roka 2023 od 5 000 do 7 000 miest. Na druhej strane, v rámci zmeny orientácie na elektromobily vedenie očakáva, že v iných oblastiach, ako je vývoj softvéru, vytvorí 2 000 nových miest.

Značka VW predala minulý mesiac 398 100 áut, čo medziročne znamená pokles o vyše 2,2 percenta. Aj napriek poklesu však dokázala značka svoj podiel na jednotlivých trhoch zvýšiť, keďže celkový trh s automobilmi klesol ešte výraznejšie.

Najviac sa pod pokles podpísal čínsky trh, kde dodávky značky VW klesli vo februári o 8,8 percenta. V Severnej Amerike pokles dosiahol 4,2 percenta. Naopak, na domácom trhu sa dodávky automobilky zvýšili o 3,4 percenta a na celkovom európskom trhu o 1,8 percent. Výrazne sa zvýšil predaj v Južnej Amerike, až o 45,6 percenta.

(TASR)

Zdroj: TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia