Prezident SsangYong oznámil túto zmenu začiatkom roka a teraz ju potvrdili všetci akcionári a vlastníci. Kórejské autá sa budú odteraz prezentovať pod značkou KG Mobility.

Ssangyong nie je ako spoločnosť žiadnym mladíkom, ide o najstaršiu kórejskú automobilku založenú ešte v 50. rokoch minulého storočia. Súčasný názov dostal v roku 1986, kedy ho kúpila skupina SsangYong. Predtým sa tiež nazýval Ha Dong-Hwan Motor a Dong-A-Motor. Mimo Kórey mala ale značka pomerne malý úspech. V roku 2007 sa v Európe predalo viac ako 32-tisíc áut, čo bolo doteraz najviac. Po hospodárskej kríze v roku 2008 už v Európe nepredávali viac ako 20 000 vozidiel ročne.

Ssangyong Rexton.
Zdroj: Eva Karolčíková

V decembri 2020 sa Mahindra pre zlé obchodné výsledky radšej stiahla z vlastníctva. Následne sa nákupu spoločnosti chcela ujať skupina Edison, ale nedokázala zaplatiť do rozhodujúceho dátumu. Vlani v auguste však nákup uskutočnila skupina KG, a to za 950 miliárd juhokórejských wonov, teda okolo 650 miliónov eur. Pod vlastníctvom a novým názvom KG Mobility sa kórejský výrobca zameria predovšetkým na elektrické vozidlá. Vybudujú špecializované elektrické platformy a veľký dôraz budú klásť aj na autonómne riadenie a umelú inteligenciu.

Mohlo by vás zaujímať: