Značka MG vstúpila 29. júna 2022 na český a slovenský trh, celkovo v našich dvoch krajinách tieto vozidlá kúpite a budete vedieť servisovať v 26 dílerstvách. Showroomy budú zo začiatku okupovať dva modely - MG ZS a MG EHS. Ide o rôzne veľké SUV s benzínovými agregátmi, v prípade EHS dokonca s plug-in hybridnou technológiou.

Značka MG I Základné informácie
Automobilová značka MG datuje svoj vznik do roku 1924, kedy ju založil pán Cecil Kimber v britskom Oxforde. Názov MG je odvodený od Morris Garages, servisného centra, ktoré v tom čase pôsobilo práve na území Oxfordu. MG bolo známe najmä športovými automobilmi, no dnes sa sústredí na výrobu SUV a crossoverov pod krídlami čínskeho giganta SAIC Motor Corporation Limited. Na náš trh značka vstúpila 29. júna 2022.

Slušný batožinový priestor

MG ZS.
Zdroj: MG

Menší z dvojice modelov, typ ZS, prešiel v roku 2020 faceliftom. O klientov sa bude biť v segmente B-SUV, môžete ho teda porovnávať napríklad so Škodou Kamiq či Peugeotom 2008. Jeho silnou stránkou má byť dobrý pomer ceny a výkonu, čo naznačuje aj zverejnený cenník.

V základnej výbave si MG ZS viete kúpiť za 16 990 eur, poháňa ho pritom atmosférický štvorvalec so zdvihovým objemom 1,5 a výkonom 78 kW (106 k). Jeho kombinovaná spotreba podľa cyklu WLTP dosahuje 6,8 l/100 km a spája sa s päťstupňovou manuálnou prevodovkou. ZS v najvyššej výbave začína na sume 21 190 eur, vtedy ho poháňa prepĺnaný benzínový agregát so zdvihovým objemom 1,0 l spojený so šesťstupňovou samočinnou prevodovkou. Ten je ladený na výkon 82 kW (111 k), spotrebou by sa mal podobať štvorvalcu.

Pozrite si novinky na našom trhu v galérii

MG ZS má slušné užitočné zaťaženie prekračujúce 450 kilogramov, takže batožinový priestor s objemom 448 l nebudete musieť plniť iba ľahkou batožinou, ale aj poriadnym nákladom. S dĺžkou 4 323 mm patrí medzi väčších zástupcov segmentu B. Časom by na náš trh mala doraziť aj elektrická verzia, ktorá sľubuje dojazd 440 kilometrov.

Plug-in hybrid

MG EHS.
Zdroj: MG

MG EHS, rozmernejší plug-in hybrid, si viete kúpiť za 35 590 eur v základe a 39 190 eur v lepšie vybavenom vyhotovení Exclusive. Elektrifikované vozidlo zvládne na jedno nabitie podľa výrobcu prejsť 52 kilometrov bez naštartovania spaľovacej jednotky. S ňou však zasa ponúka slušný maximálny výkon na úrovni 190 kW (258 k). Zaujímavé tu je technické riešenie samočinnej prevodovky. Z jej desiatich stupňov sú 4 určené pre elektromotor a 6 pre spaľovací turbobenzín so zdvihovým objemom 1,5 l.