Uprostred júla sa odohralo očakávané vzkriesenie typu Bronco, ktoré sprevádzal obrovský záujem. Milióny návštevníkov dokonca vyvolali výpadok webovej stránky Ford. Automobilka sa aktuálne pochválila, že už registruje vyše 165-tisíc rezervácií. Odhalenie drsného SUV malo ohlas aj na starom kontinente. No doteraz bolo otázne, či sa tu bude novinka predávať.

V týchto dňoch prišla pre fanúšikov zlá správa. Hovorca nemeckého zastúpenia spoločnosti Ford totiž pre magazín Automobilwoche uviedol, že s oficiálnou dostupnosťou terénne ladeného vozidla zatiaľ rátať nemusíme. Na európske trhy sa s ním výrobca nechystá. Platí to nielen pre klasickú verziu bez prívlastku, ale aj civilnejší model Bronco Sport využívajúci obdobnú techniku ako Ford Kuga.

Do našich končín zatiaľ nepríde ani model Bronco Sport.
Zdroj: Ford

Za rozhodnutie automobilky pravdepodobne môžu emisné normy, ktoré budú od januára opäť prísnejšie. Mohutné SUV by flotilovému priemeru asi neprospelo. Záujemcovia oň sa budú musieť spoľahnúť na individuálny import, prípadne si počkať. Bronco k nám totiž možno zavíta časom. Stále nemožno vylúčiť, že do Európy dorazí neskôr výhradne vo forme plug-in hybridu. Ford už takúto stratégiu zvolil pri type Explorer.