ikona

Novinky Na ženevskú pôdu príde aj VW T-Roc R

Foto: Volkswagen

15.2. 11:44 Volkswagen zverejnil dizajnový náčrt nového modelu, ktorý bude disponovať pohonom oboch náprav a výkonom asi 300 koní.

Necelé tri týždne zostávajú do otvorenia výstaviska Palexpo, kde sa pravidelne odohráva asi najvýznamnejší svetový autosalón. Teraz jednotlivé značky postupne prezrádzajú viac o pripravovaných debutoch. Na ženevskú pôdu príde aj VW T-Roc R, špičková verzia malého nemeckého SUV. Po nedávnom debute videa prototypu Wolfsburg naznačil jeho tvary .

Silné malé SUV bude mať aj štyri výfukové koncovky
Silné malé SUV bude mať aj štyri výfukové koncovky
Zdroj: Volkswagen

Volkswagen ukázal vozidlo na dizajnovej skici nápadne pripomínajúcej obrázok zverejnený pred nedávnym odhalením amerického sedanu Passat. Dôvodom je nielen podobný štýl grafiky, ale tiež modrý lak karosérie a ostré tvarovanie predného nárazníka. Jeho línie jasne hovoria o príslušnosti k rodine R. Objaví sa v ňom aj zvislý diódový pás, kým maska chladiča bude mať odlišnú výplň. Samozrejmosťou sú špecifické disky kolies s veľkým priemerom.

Odhalenie modelu T-Roc R na marcovom podujatí v Ženeve nie je veľmi prekvapujúce, reálne kontúry mu dalo už nedávno zverejnenie záberov z testovacej fázy na známom okruhu Nürburgring. Popri ňom sa hovorilo aj o technike. Jej kontúry sú však známe dlhšie, nakoľko má pochádzať zo súrodenca Cupra Ateca. Dvojlitrový turbobenzín by mal cez prevodovku DSG posielať na všetky kolesá 221 kW (300 k). Výkon definitívne potvrdený nie je, číslo sa teoreticky ešte môže zmeniť.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia